50 lat Golfa – premiera zmodernizowanego modelu

W 2024 roku Golf obchodzi swoje 50. urodziny. Z tej okazji Volkswagen wprowadza na rynek zmodernizowaną wersję swojego bestsellera. Nowy Golf wyróżnia się systemem infotainment nowej generacji, bardziej intuicyjną obsługą, wyrazistą stylistyką zewnętrzną i wydajnymi układami napędowymi.

Nowy Golf będzie wyposażony w nowy system infotainment z szybkim procesorem, intuicyjną obsługą i inteligentnym asystentem głosowym IDA, zintegrowanym z technologią ChatGPT. Dodatkowo nowa hybryda plug-in pozwoli na pokonanie około 100 km na silniku elektrycznym, z łącznym zasięgiem wynoszącym około 1000 km, a także będzie oferowała możliwość szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 50 kW. Nowy Golf przyciąga wzrok zmienionym designem zewnętrznym, z ostrzejszymi liniami z przodu, trójwymiarową grafiką w tylnych lampach i podświetlanym logo Volkswagena na przodzie. Model oferuje także nowe systemy wspomagające parkowanie, takie jak ulepszony Park Assist Plus i nowy Park Assist Pro.

Historia i dziedzictwo Golfa

Od swojego debiutu w 1974 roku Golf był symbolem innowacji i dostępności. Przez lata, wprowadzał nowe rozwiązania, jak katalizator, wydajne silniki, ABS, poduszki powietrzne i napęd na wszystkie koła. Sukces tego modelu tkwi również w tym, że każda generacja nawiązuje do DNA pierwszej i zachowuje klasyczny design.

Nowy Golf jest kontynuacją historii sukcesu modelu. Łączy w sobie najnowsze technologie, wydajność i komfort. Z okazji 50-lecia modelu Volkswagen udowadnia, że Golf nadal jest jednym z najważniejszych graczy w segmencie kompaktowych samochodów.