Premiera Opla Frontera w Stambule

Światowa premiera nowego Opla Frontera odbyła się w Stambule, gdzie dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl, razem z Markiem Adamsem, wiceprezesem ds. projektowania, oraz Tobiasem A. Gubitzem, starszym wiceprezesem ds. produktu i cen, zaprezentowali ten innowacyjny model międzynarodowej publiczności i licznie zgromadzonym dziennikarzom. Opel obchodzi w tym roku 125-lecie rozpoczęcia produkcji samochodów, a nowa Frontera jest doskonałym przykładem kontynuacji tradycji marki oferującej innowacyjną, praktyczną i przystępną cenowo mobilność. Florian Huettl podkreślił, że Frontera przyciągnie nowe grupy klientów dzięki swojej wszechstronności, przestronności i zelektryfikowanemu napędowi.

Nowy Opel Frontera w wersji 7-miejscowej

Jednym z kluczowych ogłoszeń podczas premiery było zapowiedzenie, że nowy Opel Frontera będzie dostępny także w wersji siedmiomiejscowej. Dzięki temu model stanie się jeszcze atrakcyjniejszy dla rodzin i osób potrzebujących większej przestrzeni. Opel zaprojektował Fronterę z myślą o elastyczności i wygodzie użytkowania, co czyni ją idealnym wyborem dla drużyn sportowych, dużych rodzin czy osób lubiących podróżować w większym gronie. Samochód oferuje wiele miejsca zarówno dla pasażerów, jak i na bagaż.

Solidny wygląd i wiele praktycznych funkcji w standardzie

Opel Frontera wyróżnia się uderzającą stylistyką. Jest pierwszym modelem, który dumnie prezentuje nowe logo Opel Blitz na charakterystycznym pasie Opel Vizor. Wzmacniane nadkola, zewnętrzne progi oraz słupek C przyciągający wzrok podkreślają solidny charakter tego SUV-a.Wnętrze Frontery jest równie imponujące. Nowo zaprojektowana kierownica, dwa 10-calowe panoramiczne ekrany oraz nowa funkcja siedzeń Intelli-Seats, które zmniejszają nacisk na kość ogonową, zapewniają komfort i nowoczesność. Dodatkowo bagażnik oferuje pojemność ponad 450 litrów, a po złożeniu siedzeń – nawet 1600 litrów.

Praktyczność i wygoda podróżowania

Frontera została zaprojektowana z myślą o praktyczności. Opcjonalne relingi dachowe i namiot dachowy z drabinką umożliwiają nocowanie pod gołym niebem, co jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników outdooru. Samochód może utrzymać na dachu ciężar do 240 kilogramów, co zwiększa jego wszechstronność. Nowy Opel Frontera jest dostępny w wersji hybrydowej z technologią 48 V oraz w pełni elektrycznej. Frontera Hybrid łączy 1,2-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 74 kW (100 KM) z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW (28 KM), co znacząco obniża zużycie paliwa i emisję CO2. Wersja elektryczna oferuje zasięg ponad 300 kilometrów, a wersja o „dużym zasięgu” do około 400 kilometrów.

Intuicyjne i przystępne zamawianie

Opel uprościł proces zamawiania nowej Frontery. Samochód będzie można zamówić cyfrowo za pomocą „one-scroll experience”, co pozwoli na zakup pojazdu online. Strony produktów zostały zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, co ułatwia przeglądanie i zamawianie samochodu. Nowy model będzie dostępny w dwóch poziomach wyposażenia: Frontera i Frontera GS. Nawet wersja podstawowa oferuje bogate wyposażenie, a wariant GS dodatkowo zawiera system multimedialny z 10-calowym ekranem dotykowym, nawigację oraz kamerę cofania. Dla bardziej wymagających klientów dostępne są dwa opcjonalne pakiety personalizacyjne.