Nowy Hyundai i20 został udoskonalony nie tylko pod względem systemów bezpieczeństwa, lecz także stylistyki czy wyposażenia auta. Oferuje on komfort, wygodę i niezwykle płynną jazdę. Co zapewnia premierowy Hyundai i20 oraz z jakich udogodnień mogą korzystać pasażerowie?

Elegancki design

Premierowy Hyundai i20 posiada nowoczesny wygląd. Zmieniono nieco kształt zderzaka i osłony chłodnicy, dzięki czemu elementy te doskonale pasują do sportowej sylwetki auta. Udoskonalono także stylistykę tylnego zderzaka. Zamontowano tylne światła w ciekawym kształcie i na nowo zaprojektowano 16- i 17-calowe obręcze kół samochodu. Co więcej, Hyundai i20 ma dynamiczne oświetlenie i aerodynamiczną sylwetkę – niski dach oraz duży rozstaw osi. Duże wrażenie robią tylne lampy LED w kształcie litery Z. Premierowy model i20 jest dostępny w 8 kolorach nadwozia. Wśród nich znajduje się: Atlas White, Phantom Black Pearl, Aurora Grey Pearl, Dragon Red Pearl i Mangrove Green Pearl. Oprócz tego, w palecie kolorystycznej pojawiły się także 3 nowe barwy lakieru – Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl oraz Meta Blue Pearl.

Wnętrze

Środek i20 również został utrzymany w sportowym stylu. Posiada limonkowe akcenty, które ożywiają wnętrze i doskonale wpasowują się w charakter auta. Dodatkowo samochód wyposażono w oświetlenie LED, które zapewnia nie tylko lepsze doświetlenie wnętrza, lecz także pozwala na wybór koloru świateł w zależności od nastroju czy upodobań pasażerów. Ponadto auto posiada cyfrowe zegary z ponad 4-calowym wyświetlaczem LCD, system nagłośnienia BOSE® Premium Sound System oraz możliwość aktualizacji map w trybie Over-the-Air. W wyposażeniu auta nie zabrakło także gniazd USB typu C czy systemu eCall drugiej generacji. Warto dodać, że Hyundai i20 posiada elementy, które pojawiły się już w poprzednich modelach. Mowa tu np. o ponad 10-calowym ekranie systemu multimedialnego z interfejsami Apple CarPlay i AndroidAuto, a także o najnowszej wersji funkcji Bluelink® oraz o bezprzewodowej ładowarce.

Układ napędowy

Układ napędowy w premierowym i20 współpracuje z 48-woltową instalacją hybrydową oraz z silnikiem 1.0 T-GDi. Silnik spalinowy jest dostępny w dwóch wariantach: 100 KM oraz 120 KM. Pozwala to na mniejsze zużycie paliwa, a także na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Co więcej, istnieje możliwość wyboru siedmiobiegowej dwusprzęgłowej przekładni lub sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów. Według Hyundaia oba te warianty pozwalają na płynną, komfortową jazdę.

Nowoczesne technologie

W podstawowej wersji wyposażenia i20 dostępne są rozmaite systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. Należy do nich asystent unikania kolizji czołowych z funkcją rozpoznawania pieszych i rowerzystów. Pozwala on na unikanie potencjalnych wypadków z przeszkodami przed samochodem. Z kolei asystent podążania na pasie ruchu utrzymuje auto między liniami. Oprócz tego kierowca może skorzystać z dodatkowych opcji bezpieczeństwa.

  • Asystent monitorowania martwego pola – ostrzeżenia wizualne pojawiają się na lusterkach zewnętrznych, kiedy tylko system wykryje inny pojazd.
  • Asystent monitorowania ruchu poprzecznego – jeśli system wykryje pojazd jadący z tyłu lub z boku, samodzielnie uruchamia hamulce podczas cofania.
  • Inteligentny tempomat oparty na nawigacji – dostosowuje odpowiednią prędkość po to, aby zapewnić pasażerom płynną i bezpieczną jazdę. Wykorzystuje do tego system nawigacji do przewidywania zakrętów na autostradzie.