Słynna dziś firma Lincoln Motor Company została założona w XX w przez pana Henry’ego Lelanda w hołdzie prezydentowi USA - A. Lincolnowi. Stąd też wzięła się nazwa przedsiębiorstwa. W 1922 firma została podkupiona przez innego giganta w tej samej branży motoryzacyjnej - Ford Motor Company. Około piętnastu lat później po raz pierwszy zaprezentowano światu model samochodu o nazwie Lincoln Zephyr z nadwoziem o aerodynamicznym kształcie.

Wraz z początkiem II Wojny Światowej rozpoczęła się produkcja zupełnie innego samochodu Lincolna o nazwie Continental. Początek produkcji tego modelu dało prywatne auto syna Heny’ego Lelanda. Okres wojny był niestety raczej martwy pod względem produkcji. Nie było popytu, zatem nie istniała podaż.

Dopiero pod koniec 1949 roku amerykańska motoryzacja zyskała całkiem nowy i unikalny jak na tamte czasy model Lincolna. W kolejnych latach pojawiły się też auta z serii Continental Mark II w dwóch wersjach: sedan oraz kabriolet.

Warto pamiętać jako ciekawostkę, że w aucie Lincolna zginął w prezydent John F. Kennedy. Nie wpłynęło to jednak w na wizerunek firmy, gdyż jej auta w dalszym ciągu są jedną z najchętniej kupowanych luksusowych marek na świecie.