Trzeci sezon pełen emocji

TOYOTA GAZOO Racing Polska oficjalnie rozpoczęła trzeci sezon pucharu TOYOTA GR CUP na Torze Poznań. W widowiskowej rywalizacji uczestniczyło ponad 140 zawodników, a na torze dominowały samochody Toyoty i Lexusa. Trzeci sezon TOYOTA GR CUP oferuje zarówno tradycyjne zmagania na torze, jak i udział w e-motorsporcie dzięki cyfrowemu turniejowi TOYOTA GR CUP DIGITAL. Dla entuzjastów sportów motorowych marka przygotowała też tradycyjne spotkania fanów podczas GR ZLOT. Celem pucharu jest promowanie motorsportu i stworzenie miejsca, w którym miłośnicy motoryzacji mogą dzielić się swoimi pasjami.

Widowiskowe wyścigi i zacięta walka

Podczas pierwszej rundy na Torze Poznań szczególnie wyróżniły się GR Supry, wśród których Ireneusz Ludwiniak wygrał grupę GR OPEN CUP. GR Supry zdobyły także miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji grupy Race & Fun triumfował Krzysztof Łochunko w swoim Lexusie IS 200. W zaciętej rywalizacji w grupie GR YARIS CUP Dariusz Kośmider pokonał mistrza Tomasza Sendrowskiego zaledwie o 0,071 sekundy. Trzecie miejsce zdobył Olek Brzeziński, który jednocześnie triumfował w GR Yaris Stock Cup dla mniej zmodyfikowanych wersji Yarisa. Z kolei w grupie Hachi-Roku Jarosław Zieliński zajął pierwsze miejsce.

Zaplanowane wyścigi

Po widowiskowym otwarciu sezonu zawodników TOYOTA GR CUP czeka chwila przerwy, zanim ruszą na Tor Silesia Ring w Kamieniu Śląskim 29 czerwca. Puchar obfituje w emocje i rywalizację na najwyższym poziomie. Zapewnia uczestnikom nie tylko sportową rywalizację, ale również okazję do rozwijania swoich pasji. TOYOTA GAZOO Racing Polska udowadnia, że sport motorowy może być dostępny dla każdego. Łączy on rywalizację na torze z e-motorsportem, dzięki czemu miłośnicy sportowych samochodów Toyoty i Lexusa mogą realizować swoje marzenia i pasje.