Premierowe jazdy testowe nowego BMW i5 M60 xDrive Touring na EV Experience

Podczas tegorocznego EV Experience, które odbędzie się 24-25 maja 2024 roku na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, BMW Group zaprezentuje szerokiej publiczności swój nowy model – BMW i5 M60 xDrive Touring. To jedyny elektryczny model klasy premium w segmencie wyższej klasy średniej, dostępny na rynku. „W BMW Group nie tylko podążamy za potrzebami naszych klientów, ale też wyznaczamy trendy. Już teraz oferujemy elektryczny model w każdym kluczowym segmencie rynku. Idziemy też dalej i proponujemy nowe kategorie samochodów zasilanych prądem. BMW i5 Touring, który będzie premierowo zaprezentowany podczas tegorocznej edycji EV Experience, jest tego najlepszym przykładem” – mówi Mateusz Grupa, E-mobility Manager w BMW Group Polska.

Specyfikacja i osiągi BMW i5 M60 xDrive Touring

BMW i5 Touring to kwintesencja radości z jazdy, sportowej elegancji i nowoczesnej funkcjonalności. Model jest dostępny w dwóch wariantach: BMW i5 eDrive40 Touring oraz BMW i5 M60 xDrive Touring. Pierwszy z nich oferuje jednostkę napędową o mocy 340 KM i momencie obrotowym 430 Nm, co pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 6,1 sekundy. Topowa wersja – BMW i5 M60 xDrive Touring – jest wyposażona w dwa silniki i napęd na obie osie, dzięki czemu osiąga łączną moc 601 KM i moment obrotowy 820 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje jedynie 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 230 km/h. Oba warianty mają akumulator o pojemności 81,2 kWh. Zasięg BMW i5 M60 xDrive Touring wynosi od 445 do 506 km według cyklu WLTP, natomiast wersja BMW i5 eDrive40 Touring oferuje zasięg od 483 do 560 km.

Holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju

BMW i5 M60 xDrive Touring zostanie zaprezentowane w duchu zrównoważonego rozwoju na stoisku stworzonym przez polską projektantkę Maję Ganszyniec. Stoisko wykonane z naturalnych materiałów najwyższej jakości oraz modułowej konstrukcji zyska drugie życie jako plenerowa strefa rekreacyjna. Po zakończeniu wydarzenia stoisko zostanie przekształcone w ławki i strefę zieleni, harmonijnie komponującą się z otoczeniem parkowym.

Inne modele na EV Experience

Podczas EV Experience uczestnicy będą mieli szansę przetestować nie tylko BMW i5 M60 xDrive Touring, ale także inne modele z elektrycznego portfolio BMW Group. Wśród dostępnych pojazdów znajdą się BMW i7 M70 xDrive – najmocniejszy model z napędem elektrycznym w całej gamie, BMW i5, BMW i4, BMW iX, BMW iX1, BMW iX2 oraz BMW iX3. Zaprezentowane zostaną również nowe modele MINI – MINI Cooper oraz MINI Countryman, a także pojazdy BMW Motorrad, w tym najnowszy BMW CE 02.

EV Experience odbędzie się 24 i 25 maja 2024 roku na Torze Modlin. Pierwszy dzień wydarzenia jest przeznaczony dla firm, natomiast drugi dzień otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych elektromobilnością. To doskonała okazja, aby poznać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie samochodów elektrycznych i osobiście przetestować najnowsze modele BMW Group.