TOYOTA GAZOO Racing na Interlagos

TOYOTA GAZOO Racing powraca na tor Interlagos, znany również jako Autódromo José Carlos Pace, aby 14 lipca wziąć udział w wyścigu 6 Hours of Sao Paulo. Ten tor jest szczególnym miejscem dla zespołu, który w 2012 roku odniósł tu swoje pierwsze zwycięstwo w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA (WEC) w kategorii samochodów z napędem hybrydowym. To także na tym torze dwa lata później Toyota zdobyła swój pierwszy tytuł mistrza świata producentów w WEC.

Wyjątkowy tor i specjalne przygotowania

Interlagos jest jednym z dwóch torów w kalendarzu WEC, obok amerykańskiego toru w Austin, na którym wyścigi odbywają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. W związku z tym zespół Toyoty wprowadził zmiany w modelu GR010 HYBRID na ten sezon – umieścił złącze do tankowania po lewej stronie, co ma na celu skrócenie czasu postoju podczas pit stopów. Tor o długości 4 309 km nosi imię urodzonego w Sao Paulo byłego kierowcy serii Le Mans i Formuły 1, José Carlosa Pace'a. Wyścigi odbywają się tu od 1940 roku, a od lat 70. tor jest stałym punktem w międzynarodowych kalendarzach sportów motorowych. W tym roku tor powraca do kalendarza WEC po 10 latach przerwy, co czyni wyścig 6 Hours of Sao Paulo wyjątkowym wydarzeniem.

Walka o mistrzowskie tytuły

Po emocjonującym 24-godzinnym wyścigu Le Mans, który odbył się w połowie czerwca, zespół TOYOTA GAZOO Racing umocnił swoją pozycję w walce o szósty z rzędu tytuł mistrzów świata. Przed wyścigiem w Sao Paulo zespół traci zaledwie 12 punktów do liderów w klasyfikacji producentów. Załoga Toyoty GR010 HYBRID, w składzie Kamui Kobayashi, Nyck de Vries i José María López, zajęła drugie miejsce w Le Mans, co pozwala im walczyć o mistrzostwo świata kierowców. Do kokpitu samochodu z numerem 7 powraca Mike Conway, który zastępował kontuzjowanego Lópeza podczas Le Mans. Dla Kamui Kobayashiego i Mike'a Conwaya będzie to walka o trzeci mistrzowski tytuł wśród kierowców WEC, podczas gdy debiutujący w klasie Hypercar Nyck de Vries ściga się o swój pierwszy tytuł mistrzowski.

Plan wyścigu 6 Hours of Sao Paulo

Wyścig 6 Hours of Sao Paulo poprzedzą dwie 90-minutowe sesje treningowe, które odbędą się w piątek 12 lipca. Kwalifikacje, które ustalą ustawienie na polach startowych, zaplanowano na sobotę 13 lipca o godzinie 15:10 czasu lokalnego (20:10 czasu środkowoeuropejskiego). Sześciogodzinny wyścig rozpocznie się w niedzielę 14 lipca o godzinie 11:30 czasu lokalnego (16:30 czasu środkowoeuropejskiego).