Polska premiera E-Tourneo Custom

Podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego Ford zaprezentował swój nowy, w pełni elektryczny model E-Tourneo Custom. Samochód jest dostępny w sześciu wersjach do wyboru i zapewnia maksymalnie dziewięć miejsc siedzących. Zbudowany na nowej platformie, oferuje lepszą wydajność i komfort jazdy, dzięki czemu idealnie sprawdzi się jako pojazd flotowy dla hoteli, lotnisk czy firm transportowych. E-Tourneo Custom jest dostępny w trzech wersjach wyposażenia: Limited, Titanium X oraz Active. Każda z nich oferuje szeroką gamę systemów bezpieczeństwa, a także komfortowe i nowoczesne wyposażenie wnętrza. Pojemność baterii 64 kWh pozwala na pokonanie do 325 km według standardu WLTP, a silnik o mocy 218 KM zapewnia dynamiczną jazdę.

E-Transit Courier – nowa jakość

E-Transit Courier, zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce, to kompaktowy van zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią sobie przestronność i wszechstronność. Nowa generacja modelu oferuje o 25% większą przestrzeń ładunkową w porównaniu do poprzedniej wersji i zapewnia możliwość przewożenia dwóch europalet jednocześnie. Dopuszczalna ładowność wynosi 700 kg, a van jest w stanie holować przyczepę o masie 750 kg. Silnik o mocy 136 KM, wyposażony w system One Pedal Drive, pozwala na ekonomiczną jazdę. Pojazd można ładować prądem stałym o mocy do 100 kW, co umożliwia naładowanie od 10 do 80% w mniej niż 35 minut. Cyfrowy zestaw wskaźników i 12-calowy ekran systemu multimedialnego SYNC 4 zapewniają nowoczesną obsługę.

Kompletna oferta dla biznesu

Premierowe modele wzbogacą szeroką gamę samochodów Ford Pro, skierowaną do firm i przedsiębiorców. Zespół modeli Tourneo i Transit obejmuje aż siedem pojazdów dostępnych w 16 konfiguracjach układu napędowego, w tym wersje spalinowe, hybrydowe plug-in oraz elektryczne. Oferują one różnorodność nadwozi, długości i wersji wyposażenia, dzięki czemu są elastyczne i dostosowane do różnych potrzeb biznesowych. Ford wdraża również usługę FordLIIVE, która minimalizuje przestoje flot poprzez diagnozę problemów w czasie rzeczywistym i zapewnianie szybkich napraw. Klienci mogą wybierać spośród czterech form finansowania, takich jak leasing, wynajem czy pożyczka leasingowa.

E-Tourneo Custom i E-Transit Courier to tylko część bogatej oferty Forda, która koncentruje się na elastycznych i innowacyjnych rozwiązaniach dla biznesu. Wielozadaniowy Ford Ranger oraz inne modele z linii Transit i Tourneo zapewniają przedsiębiorcom niezawodność, funkcjonalność i wydajność.