Znakomity występ DS Automobiles podczas E-Prix Monako

Wyścig E-Prix Monako to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w kalendarzu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. W barwach „Grand Gala” bolidy DS E-TENSE FE23 błyszczały już w sesji kwalifikacyjnej, gdzie Stoffel Vandoorne wywalczył drugie miejsce, a Jean-Éric Vergne uplasował się na piątej pozycji.

Podczas samego wyścigu Stoffel Vandoorne utrzymywał się na prowadzeniu aż do pojawienia się samochodu bezpieczeństwa. Chociaż stracił kilka pozycji po aktywacji trybu Attack, to konsekwentnie walczył o czołowe miejsca. Ostatecznie ukończył wyścig na trzecim miejscu i jednocześnie zdobył swoje pierwsze podium w barwach DS Automobiles. Jean-Éric Vergne zakończył zawody na czwartym miejscu i przyczynił się do znacznego zwiększenia dorobku punktowego zespołu.

Ważne osiągnięcie dla zespołu DS Automobiles

Dyrektor DS Performance, Eugenio Franzetti, podkreślił, że wyścig w Monako był niezwykle udany dla zespołu, a bolidy DS E-TENSE FE23 spisywały się doskonale przez cały dzień. Dzięki świetnym kwalifikacjom zespół wystartował z przodu, co było kluczowe na krętym torze, gdzie wyprzedzanie jest trudne. Kierowcy skutecznie uniknęli ryzyka kolizji i zdobyli wiele ważnych punktów. Z kolei Stoffel Vandoorne, mistrz świata Formuły E z 2022 roku, wyraził swoje zadowolenie z osiągnięcia pierwszego podium w barwach DS Automobiles. Jean-Éric Vergne, dwukrotny mistrz świata, również był zadowolony z wyników zespołu i podkreślił, że będą dalej pracować nad utrzymaniem dobrego tempa w kolejnych wyścigach.

Kolejny etap – wyścig w Berlinie

Po prestiżowym wyścigu na ulicznym torze w Monako zespół DS Automobiles i jego partner PENSKE AUTOSPORT koncentrują się na kolejnej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA na torze Tempelhof Airport w Berlinie. Nowy układ toru sprawi, że kierowcy będą musieli stawić czoła dodatkowym wyzwaniom podczas zawodów zaplanowanych na 11-12 maja. Zespół DS Automobiles może być dumny ze swojego dorobku, w tym czterech tytułów mistrzowskich, 16 zwycięstw i 49 miejsc na podium. Dzięki znakomitemu występowi w Monako Stoffel Vandoorne i Jean-Éric Vergne mają dobrą pozycję do dalszej walki o cenne punkty w nadchodzących wyścigach.

Stoffel Vandoorne i Jean-Éric Vergne zajmują obecnie odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce w klasyfikacji kierowców. Zespół DS Automobiles plasuje się na piątej pozycji w klasyfikacji zespołów i ma szansę na awans na podium.