Nowy Peugeot 408 zaskakuje nietypowym wyglądem i dużą efektywnością energetyczną. Znajdziemy w nim wiele udogodnień oraz systemów pozwalających nie tylko na bezpieczne poruszanie się autem, lecz także komfortowe podróżowanie. Sprawdź, co oferuje premierowy Peugeot 408.

Peugeot 408 – inny niż wszystkie

Najnowszy model Peugeota jest dostępny w wersji klasycznej i hybrydowej typu plug-in. W przypadku modelu benzynowego, zużycie paliwa wynosi 6 l/100 km, a emisja CO2 dochodzi do 136 g/km. Natomiast hybrydowa wersja pojazdu zużywa 1,2 l/100 km i emituje 26 g CO2/km. Warto dodać, że zasięg auta wyłącznie na silniku elektrycznym wynosi do 63 km. Producenci przygotowali kilka rodzajów nowego modelu: 408 ALLURE, 408 ALLURE PACK, 408 GT różniących się między sobą standardem, wyposażeniem i zastosowanymi systemami bezpieczeństwa oraz wspomagania jazdy.

Drapieżny wygląd

Nadwozie wyróżnia się wyrazistymi liniami i aerodynamicznym kształtem, a tylny zderzak wskazuje na unikalny charakter auta. W 408 nie zabrakło także typowych dla tej marki elementów: przednich świateł, przypominających kły, oraz tylnych reflektorów wzorowanych na potrójnym śladzie kłów. Całość doskonale komponuje się z grillem, na którym umieszczono logo marki (głowę lwa). Koła pojazdu wyróżniają się geometrycznymi felgami 20’’. W połączeniu z niewielką wysokością auta (1,48 m) i długością nadwozia (4,69 m), daje to efekt pojazdu o bardzo ponadczasowej i nowoczesnej stylistyce. Dzięki dużemu rozstawowi osi (2,79 m) wnętrze premierowego modelu jest niezwykle przestronne. Świadczy o tym aż 188 mm wolnej przestrzeni na nogi na poziomie kolan dla pasażerów tylnej kanapy. Daje to duży komfort i swobodę nawet na długich trasach. Warto również wspomnieć o sporym bagażniku, który pomieści 536 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń, jego pojemność możemy powiększyć do 1611 litrów. Najnowszy Peugeot jest dostępny w 6 stonowanych kolorach.

Funkcjonalne wnętrze

Dla wygody i komfortu prowadzącego, kierownicę wyposażono w przyciski sterowania zespołem zegarów 3D oraz cyfrowy wyświetlacz 10’’. Dostępne są także przyciski i-Toggles, czyli skróty do ustawień aplikacji mobilnych, klimatyzacji, książki telefonicznej i stacji radiowych wyświetlanych na 10’’ monitorze HD umieszczonym w centralnej części kokpitu. Oprócz tego nowy 408 oferuje podgrzewane fotele z funkcją masażu, a każdy z pasażerów może cieszyć się dostępnością ładowarki indukcyjnej, 4 gniazdami USB, a także łącznością Bluetooth dla 2 urządzeń elektronicznych.

Bezpieczeństwo i wsparcie

Model 408 posiada wiele systemów wsparcia kierowcy oraz takich, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pasażerom. W tym celu zamontowano 6 kamer, 9 radarów oraz funkcję Night Vision, która przekazuje informacje m.in. o pojawieniu się na drodze pieszych, rowerzystów czy zwierząt przed tym, jak znajdą się w zasięgu świateł samochodu (funkcja będzie dostępna w późniejszym terminie). Dodatkowo zainstalowano tempomat z systemem Stop & Go oraz mechanizm śledzenia martwego pola dalekiego zasięgu, który wynosi 75 m. Ciekawą funkcją jest informowanie kierowcy o zbliżających się pojazdach, z lewej bądź prawej strony podczas jazdy na wstecznym biegu, i system wspomagania podczas nagłego hamowania. Jak informuje producent, w późniejszym terminie zostanie także wprowadzona jazda półautomatyczna, obejmująca półautomatyczną zmianę pasa ruchu.

Podsumowując, Peugeot 408 jest ofertą idealnie pasującą do osób ceniących komfort, nowoczesność i nietuzinkową stylistykę nadwozia.