Nowy PEUGEOT 2008 jest dostępny w trzech wersjach. Udoskonalono nie tylko elementy wyposażenia auta, lecz także systemy rozrywki, bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy podczas jazdy. Dowiedz się, co oferuje każda z dostępnych wersji.

Nowoczesna stylistyka

PEUGEOT 2008 charakteryzuje się ciekawą i elegancką stylistyką. Z przodu auta znajdują się czarne pionowe świetlne pazury, które umieszczono w zderzaku. W wersji GT efekt ten jest przedłużeniem linii świateł full LED, czym z pewnością będzie się wyróżniał. Charakterystyczne pazury znajdują się również z tyłu samochodu. Zawierają one trzy podwójne listwy nałożone na siebie, które optycznie poszerzają pojazd. Co więcej, kierunkowskazy oraz światła cofania także wyposażono w oświetlenie LED. Poza tym warto zwrócić uwagę na kolory nadwozia. PEUGEOT 2008 jest dostępny w sześciu barwach: białym, czarnym, czerwonym, niebieskim i w dwóch odcieniach szarości. Wersja GT wyróżnia się dwukolorowym nadwoziem i czarnym dachem. Natomiast wszystkie modele tego auta posiadają czarne lusterka. W zależności od wybranego modelu dostępne są różne wielkości felg – od 16- do 18-calowych.

Oryginalne wnętrze

Wnętrze auta udoskonalono pod względem ergonomii i przyjemności z jazdy. W wersjach ALLURE i GT nad kierownicą zamontowano w pełni cyfrowe zegary oraz 10-calowy wyświetlacz. Wersja GT posiada również ekran 3D. Co więcej, takie parametry jak rozmieszczenie informacji, ich kolejność czy kolor wyświetlenia można dostosować do gustu kierowcy. Dość duży ekran dotykowy pozwala na obsługę radia oraz telefonu (w wersji ACTIVE), a także rozmaitych systemów informacyjno-rozrywkowych PEUGEOT i-Connect® i PEUGEOT i-Connect® Advanced. Należy również zwrócić uwagę na kompaktową kierownicę, która pozwala na maksymalną przyjemność z jazdy. Znajdują się na niej zgrupowane przyciski sterowania z systemem multimedialnym, a także regulacji głośności i funkcji poleceń głosowych. Udoskonalono również gałkę dźwigni zmiany biegów, która obecnie jest bardziej ergonomiczna, a przy tym zachowuje swoją elegancję i wizualne dopasowanie do reszty elementów wyposażenia auta. Co więcej, PEUGEOT 2008 posiada oświetlenie ambientowe w ośmiu odcieniach, które można dopasowywać nie tylko do własnych upodobań, lecz także do trybu jazdy. Producenci pojazdu wyposażyli go również w nowe tapicerki, które podkreślają luksusowy wygląd auta. Przykładowo wersja GT zawiera tapicerkę wysokiej jakości z Alkantary.

Wydajny układ napędowy

W nowym modelu PEUGEOTA 2008 w wersji elektrycznej zwiększono moc silnika elektrycznego do 156 KM, i pojemność akumulatora trakcyjnego do 54 kW. Ponadto pojazd jest w stanie przejechać nawet 406 km w cyklu mieszanym. Auto wyposażono w dwa rodzaje ładowarek pokładowych, które dopasowano do rozmaitych sposobów ładowania: ładowarka prądu jednofazowego o mocy 7,4 kW dostępna w standardzie, lub ładowarka prądu trójfazowego o mocy 11 kW w wybranej wersji. Producenci oferują również kilka rodzajów silników benzynowych. Ich pojemność wynosi między 1,2 litra a 1,5 litra, a moc – między 100 KM a 130 KM.

Dodatkowo PEUGEOT 2008 w wersji ALLURE posiada system PEUGEOT i-Connect®. Umożliwia on m.in. bezprzewodowe klonowanie ekranu (Apple CarPlay i Android Auto). Z kolei wersję GT wyposażono w system PEUGEOT i-Connect® Advanced, który łączy się z nawigacją TomTom i wyświetla mapę na 10-calowym ekranie. Oprócz tego dostępny jest także asystent głosowy „OK PEUGEOT”, który udostępnia wszelkie informacje na temat dokumentacji pokładowej i zapewnia dostęp do elementów związanych z funkcjami informacyjnymi i rozrywkowymi. Warto wspomnieć, że zwiększono liczbę portów USB, a w wersji ALLURE można dodatkowo korzystać z ładowarki indukcyjnej do smartfonów o mocy 15 W (w wersji GT jest ona dostępna w standardzie).

Systemy bezpieczeństwa

W premierowych wersjach PEUGEOTA 2008 zamontowano nowe przednie i tylne kamery wspomagania parkowania, a w niektórych wersjach dostępna jest także przednia kamera o wysokiej rozdzielczości. Umożliwia ona odtwarzanie 360-stopniowego obrazu wokół auta. Co więcej, kierowca może korzystać z aktywnego wspomagania nagłego hamowania, które wykrywa pieszych i rowerzystów przy prędkości do 140 km/h, oraz z aktywnego regulatora prędkości z funkcją Stop & Go. Auto posiada system wykrywania zmęczenia kierowcy oraz system aktywnego monitorowania pasa ruchu lub linii pobocza z funkcją korygowania toru jazdy. Oprócz tego nowy PEUGEOT 2008 oferuje aplikację MyPeugeot® na smartfona, która została wzbogacona o takie funkcje jak proponowanie wirtualnej książki serwisowej umożliwiającej przechowywanie w niej wszystkich faktur oraz wykazu napraw, czy lokalizowanie z wyprzedzeniem terminali ładowania, aby zoptymalizować trasy podróży z wyliczaniem poziomu naładowania pozostałego po dotarciu do celu.