PEUGEOT 9x8 2024 gotowy na wyzwanie w Spa

Team Peugeot TotalEnergies dokłada wszelkich starań, aby PEUGEOT 9X8 2024 był optymalnie przygotowany do wymagającego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Ostatnie testy odbywają się na torze Spa-Francorchamps, który, ze względu na szybkie odcinki, różnice poziomów i nieprzewidywalne warunki pogodowe, stanowi idealne miejsce do sprawdzenia zdolności tego wyjątkowego bolidu. Podczas testów kierowcy zespołu podkreślili, że Spa-Francorchamps to wyzwanie zarówno pod względem technicznym, jak i strategicznym. W samochodzie z numerem 93 znajdą się Mikkel Jensen i Nico Müller, a za kierownicą PEUGEOTA 9X8 z numerem 94 zasiądą Paul di Resta i Loïc Duval. W tej konfiguracji zespół zamierza przetestować pełny potencjał samochodu i wykorzystać każdą szansę na torze przed wyścigiem w Le Mans.

Ostatni sprawdzian przed Le Mans

Wyścig TotalEnergies Spa-Francorchamps stanowi próbę generalną przed nadchodzącym 24-godzinnym wyścigiem Le Mans, który jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie wyścigów. Testy na torze Spa pozwalają zespołom dostosować strategie do trudnych i zmiennych warunków, co stanowi kluczowy element sukcesu podczas Le Mans. Kierowcy Team Peugeot TotalEnergies są zdeterminowani, aby jak najlepiej poznać bolid PEUGEOT 9X8 2024 i unikać błędów podczas zbliżającego się wyścigu.

Paul di Resta, który poprowadzi samochód nr 94, ma nadzieję na bardziej udane rezultaty niż w poprzednich próbach. „To będzie nasz ostatni wyścig przed Le Mans, więc jest to bardzo ważny weekend. Mam nadzieję, że pogoda będzie wystarczająco stabilna, abyśmy mogli jeszcze lepiej poznać PEUGEOT 9X8 2024” – powiedział di Resta.

Determinacja kierowców

Mikkel Jensen, który będzie rywalizował w samochodzie nr 93, wyraził podobne nadzieje co do wyścigu w Spa. „To wspaniały tor, jeden z najpiękniejszych na świecie. Naszym celem będzie dalsze poznawanie samochodu i unikanie błędów” – powiedział Jensen.

Zespół ma za sobą trudny wyścig w Imoli, gdzie różne problemy utrudniły osiągnięcie pełnego potencjału samochodu. Mimo to udało się zdobyć pierwsze punkty, a doświadczenia te pozwoliły wyciągnąć ważne wnioski. Teraz kierowcy i inżynierowie są zdeterminowani, aby PEUGEOT 9X8 2024 w pełni sprostał wyzwaniu na torze Spa-Francorchamps i zdobył cenne doświadczenie przed nadchodzącym 24-godzinnym wyścigiem Le Mans.