Nie jest prawdą, że opony to element, który należy każdego roku wymieniać. Dobra i przemyślana inwestycja gwarantuje produkt, który posłuży nam przez wiele lat. Trzeba jednak posiadać minimum wiedzy, by faktycznie wybór padł na właściwy model.

Czym się sugerować przy wyborze opon letnich?

Ogumienie letnie powinno być przede wszystkim skonstruowane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych w postaci mieszanki polimerów, naturalnego kauczuku, wypełniaczy w postaci krzemionki i węgla, materiałów wzmacniających oraz plastyfikatorów, dzięki którym opona jest odpowiednio elastyczna.

Trzeba mieć świadomość, że w sezonie letnim pogoda bywa bardzo kapryśna. Z jednej strony zmagamy się z niemiłosiernymi upałami, a z drugiej z temperaturami przywodzącymi na myśl jesienną aurę. Skoki temperatur mogą mieć wpływ na kondycję opon, dlatego jakość materiałów ma tak kolosalne znaczenie.

Warto również zwrócić uwagę na konstrukcję bieżnika. Powinna gwarantować doskonałą przyczepność zarówno w warunkach suchych, jak i mokrych. Świetnym pomysłem będzie opona o bieżniku asymetrycznym, ponieważ taka konstrukcja przeznaczona jest do jazdy w rozmaitych warunkach atmosferycznych.

Ponadto, dobrym pomysłem będzie również inwestowanie w opony, które w testach osiągnęły zadowalające wyniki pod względem krótkiej drogi hamowania oraz redukcji generowanego w trakcie jazdy hałasu.