Nowy chiński dostawczak na polskim rynku

Na polskim rynku samochodów dostawczych pojawił się nowy model budowany przez chińskiego producenta SAIC Motor. To Maxus Deliver 9, który już zyskał zainteresowanie dzięki swojej konkurencyjnej cenie i dobrym parametrom technicznym. Pojazd jest napędzany dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem i wtryskiem common rail. Oferuje moc 150 KM oraz moment obrotowy 375 Nm. Maxus Deliver 9 spełnia normy emisji spalin Euro 6E i jest wyposażony w sześciostopniową, manualną skrzynię biegów, która przekazuje napęd na przednie koła. To sprawia, że pojazd jest nie tylko ekonomiczny, ale także przyjazny dla środowiska.

Dostępne wersje i parametry techniczne

Nowy dostawczak z Chin jest dostępny w dwóch wersjach: furgon oraz podwozie do zabudowy. Furgon w wersji L3H2 ma długość 594 cm, szerokość 206,2 cm i wysokość 253,5 cm. Oferuje ładowność 1185 kg i przestrzeń ładunkową o objętości 11,55 m3. Podwozie do zabudowy ma długość 6,2 m i ładowność 1445 kg. Obie wersje mogą holować przyczepę o masie do 2800 kg.W ofercie polskiego dystrybutora marki Maxus znajduje się szereg opcji zabudowy, w tym m.in. zabudowa izotermiczna, kontener, wywrotka czy skrzynia. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą dostosować pojazd do swoich indywidualnych potrzeb.

Wyposażenie i komfort jazdy

Maxus Deliver 9 oferuje szeroki zakres wyposażenia, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Standardowe wyposażenie obejmuje sześć poduszek powietrznych, system ESP, kamerę cofania, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, asystenta wspomagającego ruszanie pod górę HHC, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz system monitorowania martwego pola lusterek. Dodatkowo pojazd wyposażono w tempomat, klimatyzację, system bezkluczykowego dostępu, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, podgrzewane fotele oraz wielofunkcyjną kierownicę. System multimedialny z 12,3-calowym ekranem dotykowym jest obsługiwany przez Apple CarPlay i Android Auto oraz ma tuner DAB. Producent zapewnia, że poziom hałasu w kabinie wynosi zaledwie 47 dB, co jest wynikiem zbliżonym do samochodów osobowych.

Cena i dostępność

Maxus Deliver 9 jest już dostępny u autoryzowanych dealerów w Polsce. Cena w wersji van wynosi 134 900 zł netto, ale do końca wakacji pojazd można nabyć w promocyjnej cenie 111 990 zł netto. Samochód dostawczy jest objęty 5-letnią gwarancją z limitem do 160 tys. km, z opcją wydłużenia do 8 lat lub 200 tys. km. Za import samochodów marki Maxus odpowiada norweska spółka Rutebileiernes Standardiserings Aksjeselskap (RSA), która działa w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, Niemczech, na Wyspach Owczych, Grenlandii oraz w Polsce. Pierwsze egzemplarze Maxusa Deliver 9 mają trafić do polskich klientów jeszcze w lipcu.