Zakup samochodu to duża inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana. Wielu przyszłych właścicieli aut staje jednak przed dylematem, czy kupić nowy samochód na kredyt, czy może postawić na model używany. Zwolenników pojazdów z drugiej ręki jest naprawdę sporo. Naszym zdaniem warto jednak zdecydować się na zupełnie nowy samochód, nawet jeśli będzie się to wiązało z koniecznością zaciągnięcia zobowiązania finansowego na kilka lat. Dlaczego auto z salonu jest lepszą opcją? Oto kilka ważnych zalet tego rozwiązania.

Samochód z Twoich marzeń

Kupując nowy samochód, możemy wybrać dokładnie taki model, jaki chcemy. W tym przypadku nie musimy iść na kompromis, decydując się na to, co akurat jest dostępne. Nie trzeba też prowadzić żmudnych poszukiwań wymarzonego auta, które mogą trwać miesiącami. Co więcej, zamawiając samochód z salonu, swobodnie możemy również wybierać między innymi kolor nadwozia albo opcje wyposażenia. Dzięki temu zyskujemy pewność, że auto spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Auto bez przeszłości

Musimy być świadomi tego, że auto z drugiej ręki będzie miało wiele śladów użytkowania przed poprzedniego właściciela lub właścicieli. Przetarcia na tapicerce czy rysy na karoserii to tak naprawdę standard. Nie wspominając już o plamach albo nieprzyjemnych zapachach, z którymi można próbować sobie poradzić na własną rękę. W przypadku zupełnie nowego auta nie musimy się martwić żadną z tych rzeczy.

Oczywiście samochody używane często kryją w sobie również mnóstwo usterek, które mogą być zarówno efektem ich eksploatacji, jak i najróżniejszych zdarzeń drogowych. Kupując takie auto, trzeba więc bardzo dokładnie je sprawdzić, najlepiej z pomocą fachowca. A i tak nie mamy pewności, że wykryje on wszystkie problemy. Samochody wyjeżdżające z salonu są natomiast same w sobie gwarancją, że nie ulegną zbyt szybko żadnej awarii.

Przede wszystkim niezawodność

W większości przypadków zupełnie nowe auta nie sprawiają swoim właścicielom problemów przez co najmniej kilka pierwszych lat ich eksploatacji. A nawet jeśli wydarzy się coś niespodziewanego, to możemy liczyć na szybką naprawę w ramach gwarancji. Nie musimy się więc martwić wysokimi kosztami wizyt u mechanika, co niestety zdarza się często właścicielom samochodów używanych. Pieniądze zaoszczędzone podczas zakupu, mogą więc dość szybko zostać wydane w warsztacie samochodowym. Bardzo ważne w przypadku nowych aut jest również to, że z reguły są one regularnie serwisowane przez specjalistów. Dzięki temu nawet po wygaśnięciu gwarancji znajdują się one zwykle w naprawdę dobrym stanie.