Nowe wersje wyposażenia Audi A6 i Audi A7 obejmują przede wszystkim elegancką stylistykę nadwozia, ciekawą kolorystykę i sportowe felgi. Udoskonalono także wnętrze auta oraz dodano wstawki dekoracyjne. W ten sposób przedstawiciele marki oferują klientom szeroki wybór odpowiedniego modelu i wyposażenia auta zgodnie z preferencjami kupujących.

Elegancka stylistyka

Od teraz dostępne są nowe wersje wyposażenia dla Audi A6 Limousine i Avant (base, advanced i S line) oraz dla Audi A7 Sportback (base i S line). Nowym, charakterystycznym elementem jest osłona chłodnicy przypominająca plaster miodu. W wersji base przednia część auta została pomalowana na Matte Black z chromowaną ramą Singleframe, a w linii advanced osłona chłodnicy ma barwę Dark Chrome. Posiada ona także 18-calowee felgi, boczne wloty powietrza z przodu oraz dyfuzor w tylnej części auta charakteryzujący się nowoczesną, dynamiczną stylistyką. Wersja S line dostępna w Audi A6 i Audi A7 wyróżnia się grillem z chromowanymi wstawkami, które nadają pojazdom charakterystycznego wyglądu. Model ten posiada również 19-calowe koła, poszerzone progi boczne oraz sportowe zawieszenie. Środek samochodu również wyróżnia się elegancką stylistyką – wnętrze auta, podsufitka i deska rozdzielcza są czarne. Co więcej, wielofunkcyjna skórzana kierownica posiada uchwyty z perforowanej skóry, a manetki do zmiany biegów są czarne z kontrastującymi szwami. Oprócz tego podnóżek i pedały zrobiono ze stali nierdzewnej, a listwy progowe drzwi z aluminiowymi wstawkami podświetlono.

Nowa kolorystyka i ulepszone wyposażenie

Nowością dla obu modeli Audi jest aż 12 kolorów nadwozia. Po raz pierwszy dostępne są takie odcienie jak Arcona White czy Madeira Brown Metallic. W pakiecie S line znajdują się Grenadine Red Metallic oraz Ascari Blue Metallic. Klienci mogą wybierać spośród 8 różnych rodzajów wstawek we wnętrzu. Premierę mają drewniane wstawki w odcieniach Olive Tree Natural i Ash Volcanic Gray Natural, a także wstawki pokryte mikrofibrą Dinamica. Co więcej, tylny dyfuzor w A7 jest teraz w odcieniu chromu, a w A6 pomalowano go na Platinum Grey.

Udoskonalono także wnętrze Audi A6 i Audi A7. Audi virtual cocpit, czyli ponad 12-calowy ekran z rozdzielczością Full HD, znajduje się teraz w wyposażeniu standardowym, a kierowca może go obsługiwać z poziomu kierownicy. Do dyspozycji ma widok klasyczny lub infotainment. W standardzie jest także asystent parkowania z funkcją park assist plus. Dodatkowo podstawowe reflektory zmieniono na światła LED z wyprofilowaną sygnaturą świateł jazdy dziennej.

Sportowe felgi

Ważnym elementem w nowym wyposażeniu A6 i A7 są sportowe, ciemne felgi. Audi A6 w standardzie posiada 17-calowe kute aluminiowe obręcze kół o 10-ramiennym wzorze. Dostępne są także felgi 18-calowe w odcieniu grafitowej szarości oraz 19- i 20-calowe o wysokim połysku. Z kolei 21-calowe koła mają ciemne akcenty i ciekawy wzór pięciu podwójnych ramion przypominających literę V. Warto dodać, że premierę mają 21-calowe felgi, które są inspirowane sportami motorowymi, a co ciekawe, ich geometryczny kształt wspomaga chłodzenie hamulców. Jeśli chodzi o Audi A7, posiada on 19-calowe koła w kolorze Graphite Gray oraz 21-calowe kute czernione obręcze kół. Nowością są 20-calowe felgi o wysokim połysku w matowej czerni, a także 21-calowe koła z 5-ramiennym wzorem w odcieniu Matte Dark Gray.