Volskwagen przedstawia nową wersję popularnego T-Crossa. Udoskonalona wersja tego auta będzie posiadać reflektory LED, kamerę wielofunkcyjną, system rozpoznawania znaków drogowych oraz Digital Cocpit. Z kolei wnętrze zostanie zmodernizowane i wykończone materiałami wysokiej jakości. Sprawdź, czym jeszcze może zaskoczyć T-Cross.

Volkswagen T-Cross – co nowego?

Jeden z najpopularniejszych i najszybciej sprzedających się modeli Volkswagena powraca w nowej odsłonie. T-Cross jest dostępny także pod nazwami Tacqua oraz Taigun i co roku produkowany jest w liczbie ok. 300 000 sztuk. Jak powiedziała członkini zarządu odpowiedzialna za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażną, Imelda Labbe: „Uważnie słuchaliśmy naszych klientów i systematycznie wzmacnialiśmy atuty modelu T-Cross. Odświeżony wygląd, nowy system infotainment i wyższa jakość tworzyw we wnętrzu pozwalają autu aspirować do wyższego segmentu”. Dodała, że nowy model posiada spory bagażnik, ekonomiczne silniki, dużo miejsca dla 5 osób, a co najważniejsze – mnóstwo systemów zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa podczas podróży.

Nowoczesny design

Najnowszy Volkswagen T-Cross wyróżnia się zmienioną stylistyką przedniej i tylnej części nadwozia. Pojawiły się nowe reflektory LED ze światłami do jazdy dziennej oraz, pierwszy raz w tym modelu, matrycowe reflektory IQ.LIGHT LED Matrix. Oprócz tego paletę kolorów urozmaicą nowe żywe odcienie – żółty Grape Yellow, niebieski Clear Blue i czerwony Kings Red.

T-Cross oferuje mnóstwo miejsca dla pasażerów. W razie potrzeby tylną kanapę można przesunąć o 140 mm, a po jej złożeniu otrzymujemy sporą przestrzeń bagażową o pojemności maksymalnie 1281 l do wysokości oparć przednich foteli. Natomiast jeśli wszystkie miejsca są zajęte, bagażnik mieści od 385 do 455 l przy załadowaniu do wysokości rolety. Co ciekawe, w standardzie od wersji Life, po złożeniu przedniego fotela pasażera, przestrzeń bagażowa zwiększy się aż do 2398 mm i będzie w stanie pomieścić np. deskę surfingową. Zwiększyła się także nośność haka (z 55 do 75 kg), który teraz umożliwia przewożenie cięższych bagaży np. rowerów elektrycznych. W wyposażeniu znajduje się dodatkowo zdejmowany hak holowniczy.

Bogate wyposażenie

Wnętrze T-Crossa wykończono materiałami wysokiej jakości, a deska rozdzielcza i boki drzwi w wersjach Style oraz R-Line są teraz miękkie i miłe w dotyku. Kokpit nowego modelu Volkswagena wyposażono w wyświetlacz systemu infotainment oraz w standardowy ekran dotykowy o przekątnej 8 cali. W droższych odmianach wynosi on 9,2 cala. Oprócz tego, w standardzie znajduje się manualna klimatyzacja, a w opcji – automatyczna klimatyzacja Air Care Climatronic z podświetlanymi sliderami dotykowymi.

Warto wspomnieć, że Volkswagen T-Cross jako jeden z niewielu aut w swojej klasie (w standardzie w wersji Style i R-Line oraz w opcji w wersji Life) będzie posiadał system Travel Assist. Pozwoli on kontrolować prędkość pojazdu poprzez automatyczne przyspieszanie i hamowanie. Będzie to możliwe w zależności od natężenia ruchu i dozwolonej prędkości. Co więcej, system może uwzględniać ograniczenia prędkości, zakręty i ronda, a asystent pasa ruchu może pomóc utrzymać auto na torze jazdy. T-Cross (w wersji ze skrzynią DSG) jest w stanie samodzielnie wykonywać manewry w korku w trybie stop-and-go.