Nowa Alfa Romeo Milano – połączenie tradycji i innowacji

W legendarnym centrum testowym Balocco Alfa Romeo intensywnie pracuje nad swoim najnowszym dziełem – Alfą Romeo Milano. Ten w pełni elektryczny pojazd, będący owocem pracy doświadczonych inżynierów marki, ma zadebiutować na światowym rynku 10 kwietnia. Milano jest kontynuacją serii innowacyjnych i ikonicznych modeli Alfy, takich jak 4C, 8C, Giulia GTA i wiele innych.

Proces tworzenia i innowacje

Projekt Milano jest prowadzony przez zespół inżynierów odpowiedzialnych za niektóre z najbardziej innowacyjnych modeli Alfy Romeo. Domenico Bagnasco, ekspert odpowiedzialny za walidację dynamiki pojazdu, nadzoruje rozwój wyjątkowych osiągów dynamicznych, które są charakterystyczne dla każdego modelu marki. Z kolei Stefano Cereda, kierownik projektu, znany z rozwoju silników diesla Giulii i Stelvio, przewodzi całemu przedsięwzięciu i zapewnia, że Milano będzie kolejnym kamieniem milowym w historii marki.

Wyjątkowe własności dynamiczne i design

Zespół projektowy Milano skupia się na zapewnieniu wyjątkowych własności dynamicznych samochodu poprzez specjalną regulację elementów zawieszenia i precyzyjną geometrię układu kierowniczego. Nowy model wyróżnia się również odświeżonym designem łączącym klasyczną estetykę Alfy z nowoczesnymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Technologia na najwyższym poziomie

Luigi Domenichelli, odpowiedzialny za rozwój techniczny Milano, koncentruje się na integracji i walidacji podsystemów pojazdu. Oprócz tego zapewnia ergonomię i interfejs człowiek-maszyna (HMI). Ambitne cele projektu skupiają się na zapewnieniu wyjątkowych właściwości jezdnych Alfy Romeo i najlepszej w swojej klasie dynamiki jazdy.