Producenci Nissana ARIYA przedstawili dwie nowe wersje wyposażenia tego elektrycznego auta: Engage 2WD oraz Evolve+ e-4ORCE. Jak powiedział starszy prezes ds. marketingu i sprzedaży Leon Dorssers: „Zarówno nowa wersja podstawowa, jak i najwyższa w gamie, są dobrze wyposażone pod kątem zróżnicowanych potrzeb klientów”. Dzięki temu kierowcy mogą cieszyć się wygodą jazdy i dostępem do rozmaitych udogodnień.

ARIYA Engage 2WD

Model Nissana ARIYA 2WD posiada dwie wersje akumulatora: 63 kWh oraz 87 kWh. Pierwsza z nich pozwala na przejechanie 404 km w cyklu mieszanym, a przyspieszenie do 100 km/h trwa 7,5 s. Auto z akumulatorem 87 kWh jest w stanie przejechać nawet 536 km na jednym ładowaniu w cyklu mieszanym. Obie wersje zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Znajdziesz tu reflektory LED z asystentem świateł drogowych, tylne lampy przeciwmgielne, a także składane elektrycznie i podgrzewane lusterka. Dodatkowo jest możliwość zakupu pakietu, który zawiera przeciwmgielne przednie lampy oraz przyciemniane tylne szyby.

Wnętrza aut z obiema wersjami silników są niezwykle przestronne i posiadają dużo miejsca na nogi. Istnieje też możliwość elektrycznego otwierania i zamykania okien jednym przyciskiem oraz wyboru trybu jazdy. Natomiast przednie fotele posiadają opcję regulacji w sześciu kierunkach. Dzięki temu podróżowanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Kierowca ma do dyspozycji wyświetlacz z dwoma 12-calowymi ekranami oraz system inforozrywki NissanConnect, w który wbudowano nawigację. Dodatkowo najnowsze wersje aut posiadają 7 poduszek powietrznych oraz szereg systemów bezpieczeństwa m.in. system rozpoznawania znaków drogowych, system inteligentnego hamowania awaryjnego, który jest w stanie rozpoznać pieszych i rowerzystów, a także inteligentny tempomat.

ARIYA Evolve+ e-4ORCE

Najnowsza wersja standardowej ARIYA e-4ORCE jest w stanie przejechać maksymalnie 499 km w cyklu mieszanym, natomiast przyspieszenie do 100 km/h zajmuje jej nieco ponad 5 s. Auto posiada panoramiczny dach, szyby chroniące przed promieniowaniem UV, fotele z funkcją wentylacji i skórzaną podgrzewaną kierownicę. Dla wygody wszystkich pasażerów zamontowano także wyświetlacz przezierny, rozbudowany system audio oraz gniazda USB A i C. Co ważne, samochód został wyposażony w rozmaite mechanizmy, mające zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. W tym celu zainstalowano ogranicznik prędkości, system interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym w trakcie cofania z funkcją awaryjnego hamowania. Kierowca może również korzystać z asystenta jazdy w korkach i asystenta utrzymania auta w pasie ruchu. Ciekawym rozwiązaniem jest także system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy i system interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Program Ambition 2030

Producenci Nissana ARIYA chcą wprowadzić na rynek jeszcze więcej w pełni elektrycznych aut. W ten sposób odpowiadają na oczekiwania klientów i tym samym – zwiększony popyt na tego typu pojazdy. Jest to część założenia, aby produkować i ulepszać kolejne modele i w jak najmniejszym stopniu przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Jak twierdzą przedstawiciele Nissana, do 2030 roku na rynku ma się pojawić 27 zelektryfikowanych modeli, w tym 19 w całości elektrycznych. Twierdzą również, że marka jest naprawdę dobrze przygotowana do osiągnięcia tego celu.