Samochody

Seryjnie produkowany najszybszy samochód świata

W świecie motoryzacji, prędkość zawsze fascynowała zarówno inżynierów, jak i miłośników samochodów. Przekraczanie granic możliwości technicznych i osiąganie nowych rekordów prędkości to wyzwania, które od lat porywają wyobraźnię. W tym kontekście, pojawia się pytanie: który samochód jest obecnie najszybszym seryjnie produkowanym pojazdem na świecie? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w artykule.

Ilustracja do artykułu, najszybszy samochód świata
(Ilustracja do artykułu, najszybszy samochód świata : envato, autor den-belitsky)

Seryjnie produkowany samochód pojechał ponad 500km/h na publicznej drodze! Magiczna pięćsetką została pokonana. Tak jak i pewnie zaraz Wy, my też jesteśmy wciąż w dużym szoku.

Który samochód jest najszybszym samochodem świata?

Żeby nie przedłużać i nie trzymać was w niepewności, seryjnie produkowanym najszybszym samochodem świata jest SSC Tuatara. Jest to seryjnie produkowany samochód przez amerykańską firmę SSC North America. SSC to producent super samochodów z siedzibą w West Richland. Działa na rynku od 1998 roku.

Ile wynosi rekord prędkości seryjnie produkowanego samochodu? 

SSC Tuatara wykręcił rekord prędkości na jedenastokilometrowym odcinku autostrady w Nevadzie, który wyniósł około 508,5 km/h (316 mil/h).Wynik ten jest średnią wyliczoną w dwóch przejazdów w przeciwnych kierunkach.

** jest tu update opublikowanego już artykułu 

Grzegorz Chruścielewski

Redaktor naczelny, pasjonat motoryzacji, podróżnik. Uwielbia silniki spalinowe i zapach benzyny, ale z zainteresowaniem przygląda się rozwojowi samochodów elektrycznych. Własnym camperem przemierza najdalsze zakątki świata łącząc pasję do podróży z motoryzacją.