Mini Cooper S nie jest idealny. Ma jednak uroczy, oryginalny design, dlatego nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Dobrze wykorzystuje ograniczoną przestrzeń bagażową. Przyspieszenie i towarzyszące mu warczenie silnika dostarczają dreszczyk emocji podczas dojazdów do pracy. Auto sprawdzi się idealnie podczas jazdy po mieście. Na uwagę zasługuje też wszechstronny i łatwy w użyciu system Infotainment.

Komfort jazdy

Solidna, sportowa kierownica i układ wspomagania kierownicy zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę. Przy niższych prędkościach układ kierowniczy jest wyraźnie wspomagany, aby umożliwić lepsze manewrowanie. Co ciekawe, wspomaganie jest ograniczone przy większych prędkościach, by zapewnić lepszą zabawę. Jeśli włączysz tryb Sport, możesz sprawnie pokonywać ostre zakręty, bez utraty poczucia stabilności. Mini Cooper S zapewnia równowagę między mocą a praktycznością.

Wnętrze i technologia

Dzięki trzy- i pięciodrzwiowej wersji nadwozia oraz kabrioletowi dostępnemu w standardowej gamie Mini hatchback - czymś, co oferuje obecnie niewielu rywali - znajdziesz model spełniający Twoje oczekiwania. Proponuje mnóstwo rozwiązań technologicznych jak na samochód z wieloma akcentami retro. Na uwagę zasługuje również wersja kontrolera BMW iDrive, która działa niezawodnie. Możesz nią w dużej mierze nawigować bez długiego wpatrywania się w ekran. Mini proponuje wyświetlacz typu head-up i inne przydatne opcje, takie jak automatycznie przyciemniane lusterka, wycieraczki samochodowe, nastrojowe oświetlenie.

Na początku może Ci się wydawać, że siedzisz za kierownicą trochę za wysoko, jednak szybko się do tego przyzwyczaisz. Mini zapewnia bezpieczną i przyjemną jazdę. Każdy model jest dobrze wyposażony. Modele Cooper S obejmują 16-calowe felgi aluminiowe, unikalną tapicerkę z tkaniny, klimatyzację, podwójny układ wydechowy i pierścień świetlny LED wokół centralnego wyświetlacza. Dodatkowo oferują sportową kierownicę obitą skórą i sportowe przednie fotele.

Silnik, skrzynia biegów i osiągi

Standardowym silnikiem jest turbodoładowany trzycylindrowy silnik o pojemności 134 KM i pojemności 1,5 litra. Zapewnia dużą moc w tym małym, lekkim pojeździe.

Wszystkie Mini z tej linii są wyposażone w napęd na przednie koła. Widać w nich inspirację gokartami. Z kolei modele S zawierają czterocylindrowy silnik 2,0-turbodoładowany 189 KM. W przypadku większego silnika, S okazał się nieco ponad sekundę szybszy niż 1,5-litrowy model. Przyspieszył od 0 do 100 km w ciągu 6,2 sekundy. Na uwagę zasługuje zarówno manualna, jak i automatyczna skrzynia biegów. Zapewniają komfort jazdy na wysokim poziomie.

Praktyczność i przestrzeń bagażowa

Zaletą Mini jest sporo schowków rozsianych po całej kabinie. Schowek znajduje się zarówno w desce rozdzielczej, jak i nad nią. Z pewnością przydadzą Ci się również uchwyty na napoje przed dźwignią zmiany biegów i pojemniki w drzwiach o rozsądnych rozmiarach. Ze względu na kompaktowe rozmiary Mini, możesz go łatwo zaparkować. Dodatkowo możesz zamówić przednie i tylne czujniki parkowania. Oferuje dobrą widoczność, co ułatwia pokonywanie ciasnych, ruchliwych ulic. Niestety Mini proponuje mały bagażnik (221 litrów).