Mazda MX-5 2024 debiutuje na polskim rynku z ceną startową 140 900 zł. Model oferuje unikalny design, zaawansowaną technologię i niezrównane wrażenia z jazdy. Co więcej, jest dostępny w czterech wariantach wyposażenia i z silnikami 1,5 oraz 2,0 Skyactiv-G.Posiada także zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i nowoczesny system multimedialny Mazda Connect nowej generacji.

Nowa Mazda MX-5 – ikonka na polskim rynku

Mazda MX-5 2024, z produkcją rozpoczynającą się w Hiroszimie, trafi do pierwszych klientów w Polsce na początku maja. Ta legenda roadsterów powraca z ceną startową 140 900 zł i będzie oferować nowe, ekscytujące funkcje i jeszcze lepsze doznania z jazdy.

Design, technologia i bezpieczeństwo

Zmiany modelowe na 2024 rok przynoszą zaawansowane reflektory LED, subtelnie przeprojektowane tylne światła i nowy kolor nadwozia Aero Grey. Ulepszenia dotyczą także wnętrza, gdzie znajdziemy nowe materiały obicia siedzeń, bezramkowe lusterko wsteczne oraz zaktualizowany 8,8-calowy wyświetlacz multimedialny Mazda Connect z ekranem dotykowym. MX-5 2024 zachowuje swoje kluczowe cechy – doskonałą równowagę, zwinność i lekkość. Nowy tryb jazdy układu DSC-Track i asymetryczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu podnoszą dynamikę i stabilność podczas jazdy. Dodatkowo już w wersji podstawowej znajdziemy asystenta pasa ruchu i inteligentny system hamowania.

Wersje i ceny

Nowy model jest dostępny w czterech wariantach wyposażenia: Prime-Line, Exclusive-Line, Kazari oraz Homura, z opcją dopłaty do odmiany RF. Szeroka gama silników, w tym 1,5 Skyactiv-G i 2,0 Skyactiv-G, zapewnia każdemu kierowcy idealne dopasowanie do indywidualnych preferencji.Mazda MX-5 2024 to nie tylko kolejna generacja kultowego roadstera, ale przede wszystkim świadectwo ciągłego dążenia Mazdy do doskonałości. Z nowymi funkcjami, unikalnym designem i zaawansowaną technologią MX-5 pozostaje wierna swoim korzeniom. Ponadto oferuje nowoczesne rozwiązania i jeszcze większą radość z jazdy.