Eksploatacja pojazdu Testy

Limitowana edycja Nissana Qashqai e-POWER Black Edition


  • 15.08.2023 19:53
  • 2 minuty czyt.
Ilustracja do artykułu
(Ilustracja do artykułu : fot.poland.nissannews.com)

Nissan Qashqai e-POWER Black Edition jest dostępny w limitowanej edycji. Zawiera innowacyjny zespół napędowy e-POWER gwarantujący płynną i cichą jazdę – niemal, jak w przypadku pojazdów elektrycznych. Co więcej, oferowany jest w trzech opcjach kolorystycznych. W Polsce dostępnych będzie jedynie 150 sztuk Nissana w limitowanej edycji. Sprawdź, co jeszcze oferuje premierowa wersja auta.

Co zawiera nowy Nissan Qashqai e-POWER Black Edition?

Nowa limitowana wersja Nissana Qashqai e-POWER Black Edition wyróżnia się minimalistycznym i mrocznym designem. Jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych: białym (Pearl White) lub szarym (Ceramic Grey) z eleganckim czarnym dachem, a także czarnym (Black Metallic) z szarym dachem. Co więcej, wszystkie opcje zawierają również czarne pięcioramienne obręcze kół. Auto zostało wyposażone w pakiet zimowy obejmujący podgrzewanie foteli, kierownicy i szyby czołowej. Wygląd auta dopełniają nakładki na progi z podświetlanym napisem „Qashqai” pokazujące się po otwarciu drzwi.

Z kolei w opcjonalnym (płatnym) wyposażeniu pojazdu znajduje się pakiet stylistyczny, obejmujący panoramiczny dach oraz relingi dachowe, a także pakiet technologiczny, który zawiera:

  • system wspomagania kierowcy (ProPILOT Assist z Navi-Link),
  • wyświetlacz projekcyjny, który pokazuje najważniejsze informacje na przedniej szybie,
  • oświetlenie diodowe (światła drogowe, które dopasowują kształt wiązki światła do warunków na drodze),
  • bezprzewodową ładowarkę do smartfonów.

W ten sposób limitowana edycja auta odpowiada na potrzeby wszystkich pasażerów, a także zapewnia im najwyższy komfort i bezpieczeństwo, nawet podczas długich podróży. Warto dodać, że wersja Black Edition powstała we współpracy z projektantami ze studia Nissan Design Europe w Londynie. Dzięki temu udało się zwiększyć atrakcyjność modelu Qashqai wśród klientów.

Układ napędowy e-POWER

Oprócz rozmaitych opcji kolorystycznych i pakietu technologicznego nowa wersja Nissana Qashqai zawiera także innowacyjny układ napędowy e-POWER. Co ciekawe, jedynym źródłem napędu kół jest silnik elektryczny, który sprawia, że samochód płynnie przyspiesza, szybko reaguje i cicho pracuje. Dzięki temu jazda autem jest niemal identyczna, jak w przypadku pojazdów elektrycznych. Jak mówi Arnaud Charpentier, wiceprezes ds. strategii marketingowej produktów Nissan AMIEO:Qashqai e‑POWER Black Edition nie pozostawi obojętnymi klientów, którzy zwrócili już uwagę na unikatowy zespół napędowy Nissana. Teraz będzie kusił także nieodpartym urokiem i finezyjną estetyką wersji specjalnej”. Ponadto warto dodać, że auto posiada trzycylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy (1,5 litra) o mocy 158 KM ze zmiennym stopniem sprężania. Co ważne, wytwarza on energię, która może być przekazywana do akumulatora, silnika elektrycznego lub obydwu w tym samym czasie, w zależności od warunków jazdy.Zuzanna Gąsiorowska

Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.