Wydaje się oczywiste, że używanie telefonu podczas jazdy samochodem, czy to do rozmowy, nawigacji, czy odtwarzania muzyki jest bezpieczniejsze, gdy przymocowany jest do porządnego uchwytu. Poszukaj modelu, który nie ogranicza widoczności, ale też nie zmusi do długiego odrywania wzroku od drogi. Wybierając uchwyt, zwróć uwagę, czy nie utrudnia ładowania komórki i wybierania aplikacji na ekranie. Pamiętaj, że nie warto na nim oszczędzać!

Gdzie zamocować uchwyt?

Zastanów się, gdzie zamontować uchwyt do telefonu. Weź tutaj pod uwagę zarówno względy bezpieczeństwa, jak i funkcjonalne. Sposób i miejsce zamocowania gadżetu wpływa również na stabilność ekranu, szczególnie na nierównych drogach. Zainstaluj go w centralnym miejscu w samochodzie. Upewnij się, że znajduje się w zasięgu Twojego wzroku. Pamiętaj, by dopasować go do modelu używanego smartfona.

Wentylator, deska rozdzielcza, czy przednia szyba?

W większości przypadków istnieją dwa rodzaje uchwytów do telefonu. Do pierwszej grupy zaliczamy modele montowane do kratki nawiewu klimatyzacji, a do drugiej akcesoria mocowane do deski rozdzielczej lub przedniej szyby. Jeśli masz standardowy otwór wentylacyjny, możesz zdecydować się na pierwsze rozwiązanie. Producenci proponują różne sposoby mocowań. Niektóre uchwyty można zamontować za pomocą przyssawki, podczas gdy inne korzystają z kleju. Do tych ostatnich dołączany jest zwykle specjalny klej.

Uchwyt sprężynowy, czy magnetyczny?

W ofercie znajdziesz zarówno sprężynowe, jak i magnetyczne uchwyty do telefonu. Obie opcje mają swoje zalety. Modele magnetyczne można błyskawicznie zamontować, z kolei akcesoria sprężynowe zapewniają większą wszechstronność. Podstawy magnetyczne wymagają również przymocowania metalowej płytki z tyłu smartfona lub wsunięcia jej między urządzeniem a etui. Jeżeli korzystasz z ładowania bezprzewodowego, zachowaj szczególną ostrożność podczas umieszczania płytki.

Uniwersalny uchwyt samochodowy Aukey 360 stopni

To jeden z najtańszych i najbardziej stylowych modeli, jakie znajdziesz na rynku. Wyróżnia się nowoczesnym, wyrafinowanym designem. Magnetyczny uchwyt możesz łatwo i szybko zamontować do szyby lub deski rozdzielczej. Ma innowacyjne regulowane ramię, które obraca się o 360 stopni.

IOttie iTap Magnetic 2

Można go łatwo zamontować i zdemontować. Trzyma się bezpiecznie na listwach wentylacyjnych samochodu. Ma tę samą mocną magnetyczną podstawkę, co wersja na deskę rozdzielczą. Doskonale łączy wygodę, bezpieczeństwo i elastyczność, dzięki czemu spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Belkin Car Vent Mout

Niskoprofilowy uchwyt do telefon nie pozostawia smug na szybie. Pasuje do smartfonów do 5,5 cala. Możesz swobodnie go regulować. Zawiera klips do odpowietrznika. Pamiętaj, by wyłączyć przepływ powietrza do tego otworu, jeśli działa system ogrzewania. Proponowany model mocno trzyma telefon. Nie musisz się więc martwić, że spadnie podczas pokonywania zakrętów.

Kenu Airframe Wireless QI

Nie tylko trzyma telefon, ale też go ładuje. Ta elegancka propozycja od Kenu współpracuje ze smartfonami kompatybilnymi z ładowaniem bezprzewodowym QI. Dostępny jest w dwóch wersjach: mocowany na kratce wentylacyjnej lub do okna. Można go regulować za pomocą przegubu obrotowego. W zestawie znajdziesz adapter QuickCharger 3.0, który pozwala ładować drugie urządzenie.