Jazdy testowe są częścią marketingu, który prowadzą marki. Choć zasady jazd testowych w zależności od marki lub salonów się różną to we wszystkich przypadkach są darmowe. 

Dużo zależy naprawdę od dealera i specjalisty, z którym jedzie się na jazdę testową, ale:

Ile trwa jazda testowa?

Trwa przeważnie 15 - 60 minut, ale nie liczcie, że spędzicie za kółkiem kilka godzin.Wcześniej specjalista poświęca Ci czas, aby wytłumaczyć jak najwięcej o specyfice prowadzenia danego modelu, pomoże Wam przygotować się do jazdy, czyli ustawić fotel, lusterka, pasy i kierownice. Przyłóż się do tego elementu, żebyś miał idealny komfort i mógł się delektować jazdą nowym modelem, nic nie ma gorszego niż źle ustawiona kierownica i fotel. 

Jaki jest cel jazdy testowej?

Przy nowym samochodzie jazda testowa ma inny cel, niż jazda testowa, a raczej sprawdzająca, czy wszystko jest dobrze z używanym samochodem.

 Na jeździe testowej nowym samochodem musisz ocenić, czy wyobrażenia o nowym i wymarzonym modelu są takie same w rzeczywistości i czy model Ci się podoba. Musisz sprawdzić, jak taki samochód Ci się prowadzi i czy odpowiada on Twojemu stylowi jazdy oraz, czy jest Ci w nim wygodnie.

Specjaliści lub sprzedawcy, którzy pojadą z Tobą na jazdę testową, mają trasy, na których sprawdzisz samochód w warunkach miejskich i przynajmniej poza terenem zabudowanym. Pamiętaj o tym, bo różne samochody różnie się przy różnych prędkościach prowadzą. 

Jak wygląda się umówienie się na jazdę testową?

Najlepiej skorzystać z formularzy na stronach dilerów, oddzwonią do Ciebie i znajdą najlepszy termin, który będzie pasował dla Ciebie. 

Musisz pamiętać, że jazdy testowe to część marketingu, dealerzy dbają, żeby jazda testowa była dla Ciebie najwygodniejsza i sprawiała najmniej problemu.