Machający ogon. Dyszenie i sapanie z podekscytowania. Uszy łopoczące radośnie na wietrze. To może oznaczać tylko jedno: Twój pies jedzie w samochodzie. Niestety Twoja radość może wkrótce minąć, gdy zobaczysz wszędzie sierść: na siedzeniach, podłodze, a nawet w schowku. Usuwanie kłaków z auta zazwyczaj jest trudne i czasochłonne. Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić!

Odkurzanie pojazdu

To najszybsze i najbardziej oczywiste rozwiązanie, ponieważ większość odkurzaczy ma wystarczająco dużą moc, aby usunąć wszelkie ślady psiej sierści w ciągu zaledwie kilku minut. Po jednorazowym odkurzaniu pojazdu należy zainstalować szczecinową końcówkę do urządzenia i ponownie odkurzyć. Mniejsze włosie pozwoli Ci dotrzeć do odległych miejsc w samochodzie. Warto zainwestować w ręczny odkurzacz do sierści zwierząt domowych. Dzięki niemu poradzisz sobie jeszcze szybciej z uporczywymi kłaczkami.

Ściągaczka do szyb

Chociaż ściągaczka może nie być pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl podczas usuwania sierści psa z samochodu, nadal można jej użyć, aby usunąć włosy z mat podłogowych, dywanu lub tapicerki. Dodaj mydło lub płyn do zmiękczania tkanin do wody, a następnie spryskaj nim miejsce, z którego chcesz usunąć sierść psa. Teraz użyj ściągaczki do usunięcia sierści. Uważaj, aby nie rozpylać zbyt dużej ilości wody na fotele lub dywan. Przesuwaj ściągaczkę tylko w jednym kierunku.

Taśma klejąca

To kolejna niezwykła metoda usuwania sierści psa, którą możesz zastosować. Wszystko, co musisz zrobić, to owinąć twardą część taśmy klejącej lub pakunkowej wokół dłoni i upewnić się, że lepki koniec jest skierowany na zewnątrz.

Następnie możesz zacząć zbierać sierść psa, delikatnie stukając w dany obszar i powtarzać ten proces, aż będziesz zadowolony z rezultatów. Nie należy jednak używać taśmy klejącej do usuwania sierści psa ze skórzanych siedzeń, ponieważ pozostawi osad, który może być trudny do czyszczenia.

Pumeks lub gumowe rękawiczki

To jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania psiej sierści z foteli, choć może być czasochłonny. Dodaj płyn do zmiękczania tkanin do wiadra z wodą, a następnie napełnij butelkę ze spryskiwaczem płynem i nałóż na tapicerkę samochodu. Upewnij się, że miejsce, które chcesz wyczyścić jest mokre i użyj pary gumowych rękawiczek lub pumeksu, aby rozpocząć czyszczenie.

Szczotkowanie w jednym kierunku pomoże skuteczniej wydostać sierść psa z tapicerki, a pumeks lub gumową rękawicę należy zanurzyć w wiadrze, aby pozbyć się zebranych kłaczków.

Płyn do zmiękczania tkanin

Wspomniany środek zawiera składniki specjalnie zaprojektowane do rozluźnienia włókien, dlatego warto używać go do usuwania sierści zwierząt domowych z samochodu. W tej metodzie zmieszaj 2-3 łyżeczki płynu do zmiękczania tkanin z wodą w butelce z rozpylaczem, a następnie rozpyl mieszankę na tapicerkę samochodu. Następnie wytrzyj fotele ręcznikiem papierowym, aby poluzować uparte kosmyki sierści zwierzęcia. Po rozluźnieniu tych pasm możesz odkurzyć pozostałe włosy.

Czyszczenie pojazdu sprężonym powietrzem

Zamiast odkurzać psią sierść z  auta, możesz je wydmuchać za pomocą sprężarki powietrza. Po prostu skieruj kompresor w miejsce, które chcesz wyczyścić i naciśnij spust. Powietrze wydostanie sierść psa z tapicerki, ale staraj się skierować ją w jednym kierunku, aby szybciej zebrać kłaczki. Ponadto należy użyć odkurzacza lub szczotki, aby usunąć całą sierść psa z pojazdu.