Design inspirowany stylem życia

Hyundai SANTA FE zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2024 w kategorii Product Design: Cars and Motorcycles. Sukces ten podkreśla zaangażowanie marki Hyundai Motor w dostarczanie designu skoncentrowanego na kliencie, inspirowanego stylem życia użytkowników. SANTA FE prezentuje koncepcję „Otwarty na więcej”, oferującą przestrzeń przypominającą taras dzięki zwiększonemu rozstawowi osi i powiększonemu otworowi bagażnika. Kanciasty kształt i charakterystyczna sylwetka SANTA FE wynikają z dużego rozstawu osi i szerokiej pokrywy bagażnika. Wysoka maska, reflektory w kształcie litery H oraz odważnie stylizowane błotniki nadają mu majestatyczny wygląd. Natomiast wnętrze oferuje przestrzeń do życia i daje wrażenie spędzania czasu na tarasie.

Nowoczesne technologie i komfort

Wnętrze SANTA FE oferuje dużą przestrzeń dzięki składanym siedzeniom drugiego i trzeciego rzędu. Z kolei zaawansowane technologie obejmują panoramiczny zakrzywiony wyświetlacz oraz ładowanie bezprzewodowe dla dwóch smartfonów. Materiały wykorzystane w projekcie są zrównoważone, w tym plastik z recyklingu oraz ekologiczna syntetyczna skóra. Kolory wnętrza i nadwozia są inspirowane naturalnym światłem, a także dodają inspiracji i witalności codziennemu życiu.

Hyundai zdobywa uznanie za multi-lantern

Hyundai Motor zdobył również nagrodę Red Dot Design Award w kategorii Product Design: Outdoor and Camping Equipment za latarkę Multi-Lantern. Produkt łączy funkcje przenośnej latarki z nastrojowym światłem. Co więcej, oferuje stabilność i ciepło dzięki inspiracji tradycyjną koreańską lampą Horongbul. Multi-Lantern zapewnia intuicyjny interfejs użytkownika i oferuje łatwą obsługę za pomocą jednego przycisku, ładowanie USB typu C oraz ładowanie bezprzewodowe. Produkt jest również wytrzymały na trudne warunki zewnętrzne i posiada certyfikat IP65 gwarantujący pyło- i wodoszczelność.

Prestiżowa nagroda Red Dot Award

Red Dot Design Award to jedna z trzech najważniejszych na świecie nagród w dziedzinie wzornictwa. Organizowana przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Niemczech, obejmuje trzy dyscypliny – design produktu, design marki i komunikacji oraz prototypowy design. W konkursie Red Dot projektanci i firmy prezentują swoje najbardziej ekscytujące koncepcje i podkreślają różnorodność wzornictwa na globalnym rynku.

W przypadku modelu Hyundai SANTA FE oraz latarki Multi-Lantern, zaangażowanie marki w dostarczanie doskonałego designu skoncentrowanego na kliencie zostało docenione przez międzynarodowy panel ekspertów. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza wyjątkowe zaangażowanie zespołu projektantów Hyundaia, tworzącego innowacyjne produkty, które odpowiadają potrzebom użytkowników na całym świecie.