Nowa era elektrycznych samochodów sportowych

Hyundai IONIQ 5 N wprowadza nowy wymiar do świata elektrycznych samochodów sportowych. Zdobycie tytułu World Performance Car Award 2024 to nie tylko potwierdzenie dominacji Hyundaia w tej kategorii, ale również świadectwo nieustannej innowacji i dążenia do perfekcji. Model, wprowadzony na rynek w lipcu 2023 roku, łączy w sobie najnowocześniejsze technologie i zwiększone możliwości na torze wyścigowym. Co więcej, wyznacza nowe standardy w segmencie pojazdów elektrycznych.

IONIQ 5 N jest kontynuacją sukcesów gamy elektrycznych modeli IONIQ, które zdobywały tytuły World Car Awards w latach 2022 i 2023. Teraz, z kolejnym prestiżowym trofeum na koncie, Hyundai potwierdza swoją pozycję lidera w dziedzinie innowacji i wydajności elektrycznych pojazdów.

Wyróżnienia i uznanie na arenie międzynarodowej

Oprócz triumfu w World Performance Car Award 2024, IONIQ 5 N zyskał uznanie jako „przełomowy”, „idealny” i „wzorcowy” model w kategorii wysokowydajnych pojazdów elektrycznych. Samochód zdobył także nagrodę Samochodu Roku 2023 magazynu Top Gear i ustanowił rekord czasu okrążenia dla elektrycznych SUV-ów na torze Nürburgring Nordschleife. 

Jaehoon Chang, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor Company, podkreśla, że zdobycie World Performance Car Award dla IONIQ 5 N jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w przekraczanie granic możliwości inżynieryjnych i dostarczanie innowacyjnych pojazdów elektrycznych zorientowanych na kierowcę. Z kolei José Muñoz, prezes i globalny dyrektor operacyjny Hyundai Motor Company, dedykuje tę nagrodę klientom pełnym pasji oraz zobowiązuje się do dalszego dostarczania pojazdów inspirujących do odnajdowania prawdziwej przyjemności z jazdy. Till Wartenberg, wiceprezes i dyrektor N Brand & Motorsport w Hyundai Motor Company, z dumą wskazuje na IONIQ 5 N jako na przełomowy pojazd elektryczny, który na nowo definiuje pojęcie samochodu sportowego i kształtuje przyszłość ekscytującej jazdy na napędzie elektrycznym.