Ford Performance ogłasza nadchodzący inauguracyjny sezon Mustang Challenge, który rozpocznie się w czerwcu 2024 roku. Te zawody będą pierwszą okazją rywalizacji dla nowego wyścigowego Mustanga Dark Horse R, który został stworzony z myślą o kierowcach chcących brać udział w wyścigach. Zmiany w harmonogramie i atrakcyjny system nagród wyróżniają serię i otwierają nowe perspektywy dla uczestników.

Zmiany w harmonogramie

Mustang Challenge rozpoczynający się w czerwcu 2024 roku to seria wyścigów, która zapowiada się jako emocjonująca mieszanka techniki i pasji z silną obsadą Mustanga Dark Horse R. Ford Performance dostosował harmonogram tak, aby zapewnić jak najlepsze warunki dla zawodów oraz spektakularny finał na torze Indianapolis Motor Speedway. To nie tylko wielkie wydarzenie dla fanów sportów motorowych, ale też dla samych kierowców, dla których jest to szansa na pokazanie swoich umiejętności w konkurencyjnej, ale wspierającej atmosferze serii IMSA.

Od Ohio po Indianapolis

Mustang Challenge wytycza trasę dla kierowców od Mid-Ohio Sportscar Course, przez Watkins Glen International, Road America, Circuit of the Americas, aż po Indianapolis Motor Speedway. Każda z rund oferuje unikalne wyzwania i możliwość zdobycia cennego doświadczenia w różnorodnych warunkach. Ten kalendarz stanowi o sile i złożoności wyzwań, z jakimi będą musieli się zmierzyć uczestnicy, a także o różnorodności i elastyczności serii, która ma być dostępna dla szerokiego grona zawodników z różnymi doświadczeniami i umiejętnościami.

Wsparcie techniczne

Dwa 30-minutowe treningi, 15-minutowa kwalifikacja i dwa 45-minutowe wyścigi sprinterskie na każdy weekend wyścigowy to rygorystyczny format, który testuje koncentrację i umiejętności kierowców. Warto zaznaczyć, że Dark Horse i Dark Horse Legends, serwis techniczny Michelin i Ford Performance zapewnia uczestnikom wsparcie na najwyższym poziomie. Współpraca z Michelin i dostępność opon wyścigowych to dowód na to, że każdy aspekt serii jest przemyślany z największą troską o detale i jakość ścigania.

System nagród

Ford Performance nie tylko organizuje wyścigi, ale także inwestuje w przyszłość kierowców. Oferuje system nagród, który obejmuje zarówno nagrody pieniężne, jak i stypendia na dalszy rozwój w wyższych klasach wyścigów Mustangów. Nagrody mają na celu nie tylko wynagrodzić talent i trud, ale także zachęcić do dalszej kariery i rozwoju. To pokazuje, że Ford Performance jest zaangażowany w rozwijanie sportów motorowych i wspiera ambitnych kierowców w ich pasji do wyścigów.

Podsumowanie

Mustang Challenge 2024 to coś więcej niż seria wyścigów – to przemyślana platforma dla rozwoju kierowców i promocji wyścigów Mustangów. Przygotowany kalendarz i system nagród to wyraźny sygnał, że Ford Performance stawia nie tylko na chwilową rywalizację, ale na długofalowe wsparcie i promocję talentów wyścigowych.