Nowy rozdział dla Forda Raptora

W 2025 roku Ford Raptor dołączy do prestiżowego grona uczestników Rajdu Dakar, jednego z najbardziej wymagających rajdów na świecie. To wydarzenie stanowi szczyt w karierze każdego kierowcy rajdowego. Carlos Sainz, wracający do współpracy z Fordem i M-Sportem, już teraz przygotowuje się, by walczyć o swój piąty tytuł mistrzowski. Nani Roma, który również kontynuuje współpracę z Fordem, jest równie zmotywowany, aby w nadchodzących zawodach wykorzystać swoje bogate doświadczenie.

Technologia i innowacje na trasie Rajdu Dakar

Mark Rushbrook, globalny dyrektor Ford Performance Motorsport, podkreśla, że poprzez angażowanie najlepszych inżynierów, stylistów i kierowców, Ford Performance skupia się na przekraczaniu granic w wyścigach terenowych. Testy Forda Raptora już wykazały imponującą wydajność pojazdu, co jest obiecującym znakiem przed wyzwaniem, jakim jest Rajd Dakar. Matthew Wilson, dyrektor M-Sport i menedżer zespołu Dakar, dodaje, że prace rozwojowe nad Raptorem przyspieszają, aby zapewnić maksymalne szanse na sukces.

Kierowcy pełni pasji i determinacji

Carlos Sainz wyraża entuzjazm związany z powrotem do Forda i możliwością ponownego współdziałania z M-Sportem i Malcolmem Wilsonem. Jego długotrwała historia z marką oraz doświadczenie w rajdach terenowych czynią go kluczową postacią w zespole. Z kolei Nani Roma ceni możliwość pracy w ambitnym projekcie, który łączy nowoczesne technologie z pasją do sportów motorowych. Jego doświadczenie i wcześniejsze sukcesy w Dakarze będą nieocenione w dążeniu do zwycięstwa.

Start Forda Raptora w Rajdzie Dakar 2025 umocni pozycję marki w świecie sportów motorowych, ale również podkreśli jej zaangażowanie w rozwój innowacyjnych technologii i zrównoważony rozwój w motoryzacji. To kolejny krok w ewolucji marki, który łączy tradycję z nowoczesnością w ekscytującej formie rywalizacji.