Odrodzenie legendy

W tym roku Ford Mustang obchodzi nie tylko swoje 60. urodziny, ale również na nowo definiuje pojęcie sportowego samochodu. Prezentowane na New York International Auto Show modele Dark Horse i GTD są świadectwem nieustannej ewolucji marki, która pomimo sześciu dekad na rynku, wciąż potrafi zaskakiwać i przyspieszać tętno miłośników motoryzacji.Model Dark Horse, ze swoją sylwetką gotową do torowych wyścigów i 453-konnym silnikiem V8 Coyote, jest kwintesencją siły i elegancji. Ta siódma generacja Mustanga łączy w sobie nowoczesność z klasycznym duchem Forda. Oferuje nie tylko niezapomniane wrażenia z jazdy, ale także wyjątkowy komfort dzięki elementom takim jak adaptacyjne, półaktywne amortyzatory.

Technologia i moc

GT Daytona, czyli GTD, to kolejny przejaw geniuszu inżynieryjnego Forda. Model, inspirowany słynnym torem wyścigowym Daytona, jest wyposażony w doładowany kompresorowo silnik V8 5.2 Predator. W zależności od trybu pracy może generować moc do 800 KM. To nie tylko surowa moc, ale także zaawansowana technologia, jak dwusprzęgłowa skrzynia biegów czy aktywna aerodynamika. Mustang GTD łączy w sobie osiągi i technologię, a także zwraca uwagę na detal i design, który odzwierciedla ducha i historię marki. To model, który podnosi poprzeczkę wśród sportowych samochodów i kontynuuje tradycję Mustanga jako symbolu amerykańskiego designu i inżynierii.

Urodziny Forda Mustanga

60. urodziny Forda Mustanga na New York International Auto Show to nie tylko świętowanie ikony amerykańskiej motoryzacji, ale również prezentacja tego, jak marka patrzy w przyszłość. Modele Dark Horse i GTD pokazują, że nawet po sześciu dekadach Mustang wciąż potrafi się odnawiać. Co więcej, te pojazdy oferują fanom motoryzacji nowe, ekscytujące doznania i jednocześnie pozostają wiernym swojemu dziedzictwu.