Emocjonujący start w Sulingen

Pierwsza runda sezonu ADAC Opel Electric Rally Cup 2024 w Sulingen przyniosła duże emocje na trasie liczącej ponad 100 km. Christian Lemke, prowadząc Opla Corsę Rally Electric, świętował swoje pierwsze zwycięstwo w pucharze – wyprzedził Austriaka Lucę Pröglhöfa o 14,7 sekundy. Bendegúz Hangodi, zajmujący trzecie miejsce, wyróżnił się najlepszym czasem na pierwszym odcinku specjalnym i tym samym podkreślił swój potencjał w walce o mistrzostwo.Radość Lemke i jego pilota Jana-Erica Bemmanna była ogromna. „Nie mam słów, aby opisać to, co czuję! Miałem świetne wyczucie samochodu i jego nowych opon Michelin” – podkreślał Lemke, który uczestniczył już w pierwszym sezonie pucharu w 2021 roku.

Silna konkurencja i niespodzianki

Luca Pröglhöf i jego pilotka Christina Ettel również byli zadowoleni z uzyskanego wyniku, chociaż po sześciomiesięcznej przerwie w rajdach pierwszy dzień rozpoczęli nieco ostrożnie. Węgier Bendegúz Hangodi zaprezentował znakomitą formę. Podkreślał, że podium jest dla niego ważnym osiągnięciem, ale nadal dąży do perfekcji i ma w perspektywie walkę o tytuł.Timo Scheider, dwukrotny mistrz DTM, podczas swojego drugiego występu za kierownicą Corsy Rally Electric zajął piąte miejsce, co sam uznał za ogromne zaskoczenie. „Od samego początku zdawałem sobie sprawę, że czołówka ADAC Opel Electric Rally Cup będzie bardzo blisko siebie, a doświadczeni zawodnicy będą walczyć z młodymi debiutantami o każdą dziesiątą sekundy. Dlatego jestem bardzo zadowolony z naszego występu.” – podkreślił Scheider.

Opel na szczycie

Dyrektor Opel Motorsport, Jörg Schrott, podkreślił wyjątkowy charakter inauguracji sezonu w Sulingen: „Tegoroczna edycja jest niezwykle ekscytująca, mamy mnóstwo młodych ludzi, prawie połowa z nich to kobiety, wszyscy są szybcy i w dobrym humorze. Czego można chcieć więcej?”.

Druga runda ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” odbędzie się w dniach 24–25 maja podczas rajdu ELE wokół Eindhoven w Holandii. Rywalizacja na tamtejszych trasach zapowiada się równie emocjonująco, z udziałem najlepszych kierowców z ośmiu krajów.