Newsy

Dynamiczny wzrost sprzedaży Jeepa w październiku w Polsce


  • 11.11.2023 18:28
  • 1 minuta czyt.
Ilustracja do artykułu
(Ilustracja do artykułu : fot. materiały prasowe, media.stellantis.com)

Marka Jeep® osiągnęła imponujący wzrost sprzedaży na polskim rynku samochodów osobowych i zwiększyła swoją obecność oraz popularność dzięki modelom Compass, Avenger i Renegade. Oto szczegółowy przegląd tego, jak Jeep® przedefiniował swoją pozycję w Polsce.

Jeep Compass – lider sprzedaży z niezrównaną funkcjonalnością

Model Compass, będący od lat ulubieńcem klientów, w październiku osiągnął ponad 7-krotny wzrost sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dzięki temu umocnił swoją pozycję jako najlepiej sprzedający się model Jeepa w Polsce. Ten wzrost wynika z atrakcyjnej oferty limitowanych wersji Adventure i Business Edition, które zapewniają klientom niezrównany stosunek wartości do ceny poprzez pakiet korzyści do 49 000 zł.

Jeep Avenger – elektryczny pionier i nowy ulubieniec kierowców

Jeep Avenger, pierwszy w pełni elektryczny SUV marki Jeep, wprowadzony na polski rynek wiosną tego roku, szybko zdobył serca klientów dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi i wyjątkowym możliwościom terenowym. Został zaprojektowany specjalnie z myślą o europejskich kierowcach. Dlatego też połączono klasyczne DNA Jeepa z innowacyjnymi technologiami elektrycznymi, dzięki czemu auto oferuje zasięg do 400 km w cyklu WLTP.

Renegade – młodzieńczy duch i niezawodne osiągi

Renegade, kierowany do młodej i aktywnej grupy odbiorców, utrzymuje swoją pozycję w czołówce bestsellerów Jeepa w Polsce. Oferuje zarówno wersje benzynowe, jak i hybrydowe Plug-In Hybrid 4xe, a także łączy w sobie styl, wszechstronność i niezawodność. Jest to pojazd idealny dla tych, którzy pragną wyróżnić się w miejskim krajobrazie oraz na szlakach terenowych.

Wzrost sprzedaży Jeepa w Polsce

Imponujący wzrost sprzedaży Jeepa w Polsce w październiku, gdzie marka osiągnęła 333% wzrostu w porównaniu z poprzednim rokiem, świadczy o jej silnej pozycji na rynku. Różnorodność oferty, od modeli miejskich po terenowe, przyciąga różne grupy klientów i zwiększają udział marki w rynku samochodów osobowych.

Podsumowanie

Jeep® zyskuje coraz większe uznanie na polskim rynku dzięki połączeniu innowacji, stylu i funkcjonalności w swoich modelach. Compass, Avenger i Renegade są przykładem tego, jak marka dostosowuje swoje pojazdy do potrzeb i preferencji konsumentów, a także umacnia swoją pozycję na rynku i zwiększa sprzedaż.Zuzanna Gąsiorowska

Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.