Premierowe Audi RS 6 Avant performance oferuje mnóstwo systemów bezpieczeństwa i bogate wyposażenie. Ponadto, auto jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h jedynie w 3,4 s, a z pakietem Dynamic plus rozwija prędkość maksymalną do 305 km/h. Poznaj wyjątkowe Audi RS 6 Avant performance.

Audi RS 6 Avant performance – design

Nowe Audi RS 6 Avant performance wyróżnia się zupełnie nową stylistyką – niezmienne pozostały tylko przednie drzwi, dach i pokrywa bagażnika. Grill osłony chłodnicy ma teraz odcień błyszczącej czerni i jest bardziej płaski, a nadwozie – szersze. W standardzie znajdują się reflektory diodowe, natomiast w opcji dostępne są matrycowe reflektory diodowe HD ze światłem laserowym Audi i przyciemnianymi obwódkami. Co więcej, nowy model oferuje 21- i 22-calowe felgi o specyficznej i unikalnej konstrukcji, przeznaczonej jedynie dla RS 6. Klienci mogą wybierać spośród 3 pakietów stylizacyjnych z akcentami zewnętrznymi w kolorze błyszczącej czerni, matowego aluminium lub karbonu. Na życzenie oferowane są pierścienie audi oraz logo RS w odcieniu błyszczącej czerni. Auto jest dostępne aż w 13 kolorach lakieru, w tym w 2 unikalnych przeznaczonych dla modeli RS: szarości Nardo i czerni Sebring z efektem krystalicznym.

Stylistyka wnętrza Audi RS 6 Avant performance

Audi RS 6 Avant performance charakteryzuje się przestronnym wnętrzem i sportowymi akcentami. W środku zamontowano fotele sportowe z funkcją wentylacji, a pojemność bagażnika powiększono do 565-1680 l. Co więcej, kierowca może wybrać jeden z dwóch pakietów stylizacyjnych RS: szary lub czerwony. Dodatkowa możliwość personalizacji jest dostępna w ramach Audi Exclusive. Ponadto Audi RS 6 Avant performance oferuje pakiet oświetlenia konturowego ambiente, który zapewnia specjalne efekty oświetlenia wnętrza auta, a kierowca może je dostosować aż w 30 kolorach.

Audi RS 6 Avant performance – napęd i silnik

Audi RS 6 Avant performance oferuje większą moc i większą wydajność niż jego poprzednik. Pod maską znajduje się silnik 4.0 TFSI twin-turbo V8 o mocy 441 kW i stałym momencie obrotowym 800 Nm dostępnym w zakresie od 2050 do 4500 obr./min. Auto przyspiesza od zera do 100 km/h jedynie w 3,6 sekundy, a do 200 km/h – w 12 sekund. Osiąga przy tym maksymalną prędkość do 305 km/h z dodatkowym pakietem Dynamic plus. Co więcej, automatyczna ośmiostopniowa skrzynia biegów tiptronic zapewnia dodatkowy moment obrotowy 100 Nm. W standardzie dostępny jest także stały napęd na 4 koła quattro z samoblokującym międzyosiowym mechanizmem różnicowym z rozkładem mocy 40:60, a w opcji – 70:30 lub 15:85.

Systemy bezpieczeństwa w Audi RS 6 Avant performance

Audi RS 6 Avant performance zawiera najnowocześniejsze elementy obsługi oraz systemy wspomagania kierowcy. We wnętrzu znajduje się 10,1-calowy wyświetlacz systemu Infotainment, który pokazuje informacje dotyczące temperatury, ciśnienia w oponach oraz przeciążeń. Z kolei kokpit cyfrowy (Audi virtual cockpit) przedstawia odczyt temperatury oleju i opon, a także przyspieszenia i czasu przejazdu. Oprócz tego, w aucie zamontowano system Infotainment MMI navigation plus z hotspotem Wi-Fi i standardem komunikacji LTE Advanced, a także cyfrowy system operacyjny MMI touch response z dwoma wyświetlaczami i systemem sterowania głosowego. Warto również wspomnieć o centralnym sterowniku wsparcia kierowcy, który obsługuje ponad 30 różnych systemów np. adaptacyjnego asystenta jazdy.