Ku nowym wyzwaniom na torach Tokio

30 marca stanie się wyjątkowym dniem dla miłośników motorsportu. Tokio po raz pierwszy będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. DS Automobiles wraz z zespołem PENSKE AUTOSPORT już przygotowują się do tego niezwykłego wydarzenia i stawiają sobie wysokie cele. Nowy tor o długości 2,5 km i liczący 20 zakrętów, zlokalizowany wokół Tokyo Big Sight, obiecuje intensywny i pełen emocji wyścig. To nie tylko test dla kierowców, ale także pokaz możliwości nowoczesnych technologii wykorzystywanych w elektrycznych bolidach.

DS PENSKE w światowej czołówce

Zespół DS PENSKE, zajmujący obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów, nie zamierza spoczywać na laurach. Dzięki wykorzystaniu potencjału DS E-TENSE FE23, opracowanego przez DS Performance, zespół ma ambicję zdobycia cennych punktów i umocnienia swojej pozycji w mistrzostwach. Wśród zawodników szczególną uwagę przyciągają Jean-Éric Vergne i Stoffel Vandoorne, którzy mają za zadanie wykorzystać swój talent i doświadczenie, by osiągnąć sukces na nowym torze w Tokio.

Przygotowania do wyścigu

Eugenio Franzetti, dyrektor DS Performance, podkreśla, że mimo nieoczekiwanych wyników w Sao Paulo, zespół udowodnił, że dysponuje szybkimi bolidami. Teraz kluczem do sukcesu będzie optymalne wykorzystanie osiągów DS E-TENSE FE23 oraz umiejętności kierowców. DS Automobiles, znana z awangardowego podejścia i bogatego doświadczenia, ma ambicję nie tylko wyróżnić się na torze, ale również promować elektromobilność i innowacyjne rozwiązania w motoryzacji. TOKYO E-PRIX jest doskonałą okazją do pokazania zaangażowania marki w rozwój technologii elektrycznych i sportu motorowego.

Zapraszamy do śledzenia emocji związanych z pierwszym TOKYO E-PRIX i kibicowania zespołowi DS PENSKE w tej historycznej chwili dla światowej Formuły E!