Silna reprezentacja Toyoty

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team wystawi w Rajdzie Portugalii cztery Toyoty GR YARIS Rally1 HYBRID. W składzie zespołu znajdą się mistrzowie świata Kalle Rovanperä i Sébastien Ogier, którzy powalczą o kolejne zwycięstwo w swoim programie startów w wybranych rundach WRC. Obaj liczą na sukces, aby przyczynić się do zdobycia przez markę ósmego tytułu mistrza świata producentów, czwartego z rzędu. Obok nich, Elfyn Evans z pilotem Scottem Martinem oraz Takamoto Katsuta z Aaronem Johnstonem mają szansę na czołowe lokaty. Każdy z nich ma na swoim koncie sukcesy w Portugalii i będzie walczyć o najlepsze wyniki w klasyfikacji kierowców.

Techniczne wyzwania rajdu Portugalii

Rajd Portugalii to pierwszy z siedmiu kolejnych rajdów rozgrywanych na szutrowej nawierzchni. Trasa prowadzi przez malownicze tereny w okolicach Porto, a park serwisowy jest zlokalizowany w Matosinhos. Na uczestników czekają szybkie, ale zarazem techniczne odcinki specjalne, z miękką i piaszczystą nawierzchnią, gdzie nie brakuje kamienistych partii i dużych kolein. Rajd rozpoczął się odcinkiem specjalnym Figueira da Foz. Piątek (10 maja) przyniesie cztery dwukrotnie pokonywane odcinki specjalne wokół Arganil, z początkowym i końcowym przejazdem przez Mortágua. Sobota to dwie pętle w górach Cabreira, w tym odcinek Amarante o długości 37,24 km, najdłuższy w sezonie.

Toyota GR YARIS Rally2 w WRC2

W klasie WRC2 zobaczymy aż osiem Toyot GR Yaris Rally2. Do stałego duetu TGR WRC Challenge Program Yuki Yamamoto i Hikaru Kogure dołączają m.in. Sami Pajari, Georg Linnamäe, Roope Korhonen i Jan Solans. Australijczyk Lewis Bates i Francuz Jean-Michel Raoux zadebiutują w swoich zespołach i zaprezentują umiejętności na szutrowych odcinkach specjalnych. Rajd Portugalii stanowi prawdziwe wyzwanie, ale TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team zamierza walczyć o czołowe miejsca i podkreślić swoją dominację w serii WRC.