Chronologia wydarzeń

Zmagania na torze Spa-Francorchamps, które są uważane za jedne z najbardziej wymagających i dynamicznych wyścigów w sezonie, tym razem przyniosły zespołowi Toyota Gazoo Racing wiele wyzwań. Od pierwszych minut wyścigu, podczas którego samochody klasy Hypercar rywalizowały o każdą sekundę, emocje sięgały zenitu. Wynikiem tych zaciętych zmagań były liczne kontakty i kolizje, a także konieczność wprowadzenia czerwonej flagi po poważnym wypadku, który wymagał naprawy barier ochronnych. Zawody zostały wstrzymane na dwie godziny, co znacząco wpłynęło na strategię i nastrój kierowców.

Wyniki i klasyfikacja

Toyota Gazoo Racing, mimo wymienionych przeszkód, zdołała ukończyć wyścig i zdobyła kluczowe punkty. Sébastien Buemi, Brendon Hartley i Ryo Hirakawa w bolidzie GR010 HYBRID z numerem 8 zakończyli rywalizację na szóstej pozycji, natomiast Mike Conway, Kamui Kobayashi i Nyck de Vries, zwycięzcy z Imoli, zajęli siódme miejsce. Mimo że te wyniki zakończyły serię siedmiu zwycięstw z rzędu na torze Spa-Francorchamps, zespół nadal zajmuje wysoką pozycję w walce o mistrzostwo. Aktualnie Toyota Gazoo Racing znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji producentów, tuż za liderami.

Kolejne wyścigi

Wszystkie oczy są teraz zwrócone na nadchodzący 24-godzinny wyścig Le Mans, który jest nie tylko podwójnie punktowany, ale także stanowi kulminacyjny punkt sezonu. Zespół intensywnie przygotowuje się do tego wydarzenia i liczy na odzyskanie przewagi w mistrzostwach.

Toyota Gazoo Racing wprowadzi w Le Mans bolidy GR010 HYBRID w specyfikacji na 2024 rok, które zostaną po raz pierwszy przetestowane publicznie na torze Circuit de la Sarthe podczas oficjalnego dnia testowego 9 czerwca. Główny wyścig odbędzie się tydzień później, 15-16 czerwca, co będzie dla zespołu kluczowym momentem sezonu.