Innowacyjny BMW XM Label Red charakteryzuje się ciekawym designem i dużymi osiągami. Dzięki silnikowi elektrycznemu i spalinowemu jest w stanie wygenerować 550 kW (748 KM) mocy, a rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje mu niecałe 4 s. Czym wyróżnia się najnowszy model BMW i jakie systemy bezpieczeństwa posiada?

Nowoczesny design

Nowy BMW XM Label Red ma aerodynamiczny kształt, a wyraziste linie i duże powierzchnie nadają mu oryginalnego wyglądu luksusowego auta. Na przodzie pojazdu znajduje się atrapa chłodnicy z logo marki oraz charakterystyczne cienkie światła dzienne. Natomiast z tyłu umieszczono sześciokątne końcówki rur wydechowych obudowane czarnym dyfuzorem. Mimo atletycznego wyglądu auto prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Nowy model BMW jest dostępny w standardowych kolorach, natomiast przygotowano również edycję limitowaną, w której dostępnych jest jedynie 500 modeli. Wyróżniają się one barwą lakieru w kolorze czarnego karbonu z czerwonymi wstawkami. Wnętrze auta zostało utrzymane w czarno-czerwonej kolorystyce. Środek samochodu prezentuje się elegancko, głównie za sprawą trójwymiarowej podsufitki podświetlanej 100 diodami. Siedzenia zostały wykonane ze skóry Merino, a oparcia tylnej kanapy kształtem przypominają diamenty. Oprócz tego pasażerowie mogą korzystać z systemu nagłośnienia Surround, systemu Travel & Comfort oraz 4-strefowej klimatyzacji automatycznej. Zaoferowano również dodatkową opcję z systemem nagłośnienia Diamond Surround z czterema dodatkowymi głośnikami na suficie oraz wzmacniacz o mocy 1475 W.

Imponujące parametry i osiągi

Hybrydowy model BMW posiada moc systemową dochodzącą do 550 kW, a moment obrotowy sięga 1000 Nm. Warto zwrócić uwagę na silnik spalinowy V8 (585 KM), który cechuje się nie tylko dużym stopniem sprawności i natychmiastowym oddawaniem mocy, lecz także lepszymi parametrami emisji spalin. Z kolei silnik elektryczny wytwarza maksymalnie 145 kW (197 KM) mocy systemowej, a jego moment obrotowy wynosi 280 Nm. Nowy BMW XM Label Red jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w prawie 4 s, a jego maksymalna prędkość to 250 km/h (z pakietem M Driver prędkość może wynosić nie więcej niż 290 km/h). Premierowe auto posiada akumulator litowo-jonowy, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym pozwala na przejechanie nawet 83 km. Natomiast maksymalna prędkość pojazdu w trybie elektrycznym wynosi 140 km/h. Naładowanie BMW XM Label Red do 100% trwa nieco ponad 4 godziny i jest możliwe dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym o mocy maksymalnie 7,4 kW. W podstawowej wersji wyposażenia kierowca otrzymuje kabel do ładowania Professional, który można podłączyć do domowych gniazdek elektrycznych.

Systemy wspomagania kierowcy

BMW XM Label Red wyposażono w zaawansowane systemy mające na celu wsparcie kierowcy i zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy i parkowania. W podstawowej wersji znajduje się system ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu z naprowadzeniem na pas z asystą kierowania. Oprócz tego dostępny jest asystent skupienia, omijania oraz wskazywania ograniczeń prędkości. Z kolei w dodatkowym pakiecie można korzystać z asystenta kierowania i prowadzenia po pasie ruchu, automatycznego asystenta ograniczeń prędkości, funkcji Stop&Go, rozpoznawania sygnalizacji świetlnej, a także z aktywnej nawigacji. Parkowanie natomiast ułatwia asystent cofania z funkcjami Park View, 3D View oraz Panorama View zarówno z przodu, jak i z tyłu. Warto dodać, że obsługa poszczególnych elementów w nowym modelu BMW odbywa się dotykowo lub za pomocą gestów i wydawania poleceń głosowych. Otwieranie auta może odbywać się również przy wykorzystaniu klucza cyfrowego, który umożliwia dostanie się do pojazdu za pomocą telefonu.