Nie ma wątpliwości, że Audi należy do luksusowych pojazdów. Doskonała reputacji marki wynika z niezawodności, nowoczesnego designu, bezpieczeństwa i wysokiej jakości materiałów. Trzeba uczciwie stwierdzić, że usterki są tutaj naprawdę rzadkie, co jednak nie znaczy, że się nie zdarzają. Jeśli planujesz zakup Audi, sprawdź, na jakie awarie powinieneś się przygotować!

Problem z elektryką

Pomimo wysokiej jakości komponentów układ elektryczny nie zawsze działa tak, jak należy. Najczęściej właściciele Audi mają problem z tylnymi reflektorami. Na szczęście można je łatwo wymienić. Dodatkowo producent udziela gwarancji na części elektryczne, dlatego nie musisz rujnować budżetu, aby wymienić określony komponent.

Przy tak ogromnej liczbie jednostek elektrycznych, należy przygotować się na problemy w tym obszarze. Możesz mieć kłopot nie tylko z tylnym reflektorem, lecz także z wyświetlaczem komputera, czy zawodnymi wskaźnikami. 

Nadmierne zużycie oleju

Wielu właścicieli Audi A4 skarży się na nadmierne zużycie lub spalanie oleju. Co ciekawe, taki problem występuje we wszystkich generacjach, choć najbardziej dotkliwy zdaje się w modelach z 2011 roku. Nie lekceważ wycieków oleju, w przeciwnym razie narażasz się na niebezpieczne sytuacje, takie jak pożar, czy uszkodzenie elektroniki. Jeśli zauważyłeś podejrzaną plamę, niezwłocznie wybierz się do sprawdzonego warsztatu.

Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać poziom oleju, ponieważ nie zawsze pojawia się alert na wyświetlaczu deski rozdzielczej. Nie polegaj tylko na elektronice, lecz sprawdzaj też za pomocą bagnetu. 

Świece zapłonowe

To chyba jedna z najczęstszych usterek, z jakimi zmagają się właściciele Audi. Uszkodzone świece zapłonowe mogą doprowadzić do problemów z zapłonem, dlatego pamiętaj, aby regularnie je wymieniać. Pamiętaj też, by umówić się z mechanikiem na regulację silnika zgodnie ze specyfikacjami technicznymi. 

Pasek rozrządu

Kompleksowa konserwacja Audi powinna również objąć pasek rozrządu. Jeśli wymienisz go we właściwym czasie, unikniesz kosztownej naprawy. Upewnij się, że pasek jest prawidłowo założony, wtedy nie zużyje się tak szybko. 

Wadliwe tłoki silnikowe

Chociaż ten problem występuje stosunkowo rzadko, warto umieścić go na tej liście, ponieważ wiąże się ze sporymi kosztami. Naprawa zajmuje zwykle dużo czasu, ponieważ w wyniku awarii tłoka należy wymienić cały moduł silnika.

Problem z klimatyzacją

Podczas gdy producent oferuje najlepsze funkcje chłodzenia i klimatyzacji, niektórzy kierowcy zgłaszali problem z wentylatorem i wężem do dmuchawy. Wspomniane usterki skutkują słabą wydajnością klimatyzacji. Jeśli napotkasz taki problem, koniecznie zgłoś się do profesjonalnego serwisu.

Unsplash.com

Niebezpieczny poziom płynu przekładniowego

Taki problem może wystąpić we wszystkich pojazdach, ale najczęściej zgłaszany jest przez właścicieli Audi. Pojawia się wtedy kłopot ze zmianą biegów lub ślizganie sprzęgła przy dodawaniu gazu. Zużyta uszczelka prowadzi do niekontrolowanego wycieku płynu przekładniowego. 

Chociaż problemy, z którymi zmagają się niektórzy kierowcy Audi są poważne i kosztowne, A4 wciąż szczyci się imponująco niską liczbą skarg w porównaniu do innych marek samochodów.