Imponujący wzrost sprzedaży Alfy Romeo

Alfa Romeo zakończyła pierwszą połowę 2024 roku z imponującym wzrostem sprzedaży. Według statystyk Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA) liczba rejestracji samochodów Alfa Romeo w Niemczech wzrosła o 19% w porównaniu z rokiem poprzednim. To czyni markę jednym z wyraźnych zwycięzców na niemieckim rynku motoryzacyjnym, który odnotował ogólny wzrost o 5,4% w porównaniu z pierwszą połową 2023 roku. W pierwszej połowie 2024 roku w Niemczech zarejestrowano ponad 3 700 nowych samochodów Alfa Romeo. Największy udział w tym wyniku miały modele typu SUV – Alfa Romeo Tonale i Alfa Romeo Stelvio – które stanowiły po 37% sprzedaży, oraz sportowy sedan Alfa Romeo Giulia z 26% udziałem. Nowe modele specjalne Tributo Italiano, dostępne dla modeli Tonale, Giulia i Stelvio, również przyczyniły się do wzrostu zainteresowania marką.

Wprowadzenie nowego modelu Alfa Romeo Junior

Spore zamieszanie w świecie motoryzacji wywołała premiera nowego modelu SUV Alfa Romeo Junior. Ten sportowy SUV klasy premium z segmentu B zakończył właśnie swoje pierwsze statyczne tournée po Niemczech, gdzie wzbudził duże zainteresowanie. Pierwsze umowy kupna zostały już spisane, co napawa optymizmem przed oficjalną premierą na rynku niemieckim we wrześniu.

Plany na przyszłość i inicjatywy skierowane do klientów komercyjnych

W drugiej połowie 2024 roku Alfa Romeo planuje dalszy rozwój. Ma się skoncentrować na klientach komercyjnych. Jesienią marka zorganizuje Tygodnie Biznesowe Alfa Romeo, na których zaoferuje atrakcyjne warunki i oferty dla osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz dla menedżerów flot. Alfa Romeo chce zapewnić tym klientom pojazdy, które są eleganckie, reprezentacyjne, sportowe i wygodne. W drugiej połowie roku odbędzie się również wydarzenie „Pista&Piloti” zaplanowane na weekend 24-25 sierpnia 2024 roku. To spotkanie historycznych samochodów Alfa Romeo na dawnym lotnisku Pferdesfeld w Nadrenii-Palatynacie, które przyciąga fanów motoryzacji z całej Europy. Wydarzenie łączy jazdy testowe z włoskim la dolce vita. Jednocześnie tworzy jedno z największych zgromadzeń historycznych Alf Romeo w Europie.