Jakie są najlepsze samochody dla rodziny? Chętnie odpowiemy na to pytanie. Na pewno będzie to auto, które jest przede wszystkim jak najbardziej bezpieczne oraz przestronne. Z jakich modeli warto więc wybierać? Przedstawimy ci pięć propozycji.

Skoda Octavia – samochód, który wygrywa każdy ranking

Jeśli szukasz samochodu, który idealnie sprawdzi się jako rodzinne auto, koniecznie rozważ Skodę Octavię. Ma ona do zaoferowania to czego potrzebuje właściwie każda rodzina. Cena nie jest wygórowana, samochód jest przestronny, a bagażnik pojemny. Co więcej, auto wypada naprawdę dobrze w testach bezpieczeństwa. Najlepiej zaopatrzyć się oczywiście w wersję kombi. Natomiast członkowie rodziny, których bardziej interesuje wygląd i wybór kolorów, również nie powinni być zawiedzeni, ponieważ liczba opcji jest całkiem spora.

Toyota Corolla – warto rozważyć szczególnie wersję hybrydową

To jeden z lepszych samochodów hybrydowych. Auto można wyposażyć w wiele udogodnień, które przydadzą się w rodzinnej maszynie. Dzięki temu, że Toyota sprzedaje aktualnie Corollę głównie w wersji hybrydowej z „automatem”, choć można znaleźć modele z manualną skrzynią biegów. Tutaj również polecamy oczywiście wersję kombi.

Hyundai Tucson – koreański styl zachwyci niejednego kierowcę

Koreański Hyundai Tucson również powinien świetnie sprawdzić się dla rodziny. Wadą może być nieco większy rozmiar auta w stosunku do pozostałych modeli, choć z pewnością dla niektórych będzie to właśnie główną zaletą. Warto wspomnieć, że wersja kombi wciąż przypomina delikatnie SUV-a.  Co więcej, samochód zachwyca nie tylko rozmiarem, ale i pojemnością. Pasażerowie z tyłu nie będą mogli narzekać na brak miejsca. Niestety cena samochodu wypada słabiej w porównaniu na przykład do Skody Octavii.

Dacia Jogger – stosunkowo nowy model, który cieszy się coraz większą popularnością

Dacia Jogger to stosunkowo nowy model samochodu. Zadebiutował w 2021 roku i dość szybko zaczął zyskiwać na popularności. To dość spore auto, które niejednego kierowcę zachwyci pojemnością oraz udogodnieniami. Co więcej, może cię zainteresować także cena, która jest niższa niż na przykład w przypadku Hyundaia. Warto także wspomnieć, że samochód występuje także w wersji siedmioosobowej, więc może sprawdzić się też dla większej rodziny.

Citroen Berlingo XL – największy samochód wśród naszych faworytów

Jeśli potrzebujesz naprawdę sporego auta, to może być najlepszy wybór. Najbardziej popularna wersja jest siedmioosobowa. Co więcej, wnętrze maszyny można dostosowywać dla własnych potrzeb. Siedzenia łatwo się odchylają, dzięki czemu można stworzyć naprawdę sporą płaską powierzchnię w połączeniu z bagażnikiem. Pomimo wielkich rozmiarów amortyzatory sprawują się bardzo dobrze i nie ulegają zbyt szybko zużyciu. Warto więc zdecydowanie rozważyć Citroena, jeśli masz naprawdę wielką rodzinę lub sporo rzeczy do przewożenia.